12. 11. 2016 měl být den, který způsobí heart attack x tísícům fanynkám a fanouškům. Justin Bieber se při svém už třetím celosvětovém turné podíval do České republiky v rámci PURPOSE WORLD TOUR 2016. Další zlatá hvězda na pomyslném chodníku slávy pražské O2 Arény ale tolik zlata nepřinesla.

Že má Justin Bieber neuvěřitelnou fan base i u nás, není žádným tajemstvím, a tak když bylo oznámeno, že vystoupí i v našem hlavním městě, všichni příznivci vytasili svoje kreditní karty, aby stihli koncert během několika minut vyprodat. Osm let na scéně, čtyři alba, dvě celosvětové turné a do třetice všeho dobrého se dočkali i čestí fanoušci, aby Justina uvítali v Multiaréně Praha.

Já sama jsem na koncert šla z čisté nostalgie. Bylo mi nějakých 13 let, když se Bieber dostal poprvé mezi českou komunitu, takže je celkem pochopitelné, že Belieber vlna zasáhla i mě. Jeho starší hity jako Baby, As Long As You Love Me nebo Boyfriend umím dodnes a byly časy, kdy jsme se se sestřenkou marně snažily dopátrat jeho pravý facebookový profil. A co si budeme povídat, nějaké věci z jeho nového alba mi nejsou úplně nesympatický a Justin je pořád hot, takže když jsem zjistila, že mám možnost se na jeho koncert podívat, byla jsem ráda.

K aréně jsem přišla o chvíli dřív, abych mohla vidět ten krásný pohled na všechny ty lidi, jak začnou ječet, až se otevřou dveře a budou se tlačit dovnitř. Zklamaná jsem rozhodně nebyla, protože není hezčího zvuku, než pískání, křičení a téměř omdlívání všech těch slečen. I tak jsem byla šokována, když jsem zjistila, že někteří na svoji hvězdičku čekali celou předchozí noc. Co se ale týče samotného koncertu, ráda bych řekla, že jsem z něj nebyla stejně zklamaná.

Začnu tím pozitivním. Byla to skvělá show. Taková, jaká se očekává od zpěváka jeho rozměrů. Na podium připutoval v obří průhledné krychli, zahrál svůj set na bicí, skákal na obří trampolíně a při poslední písni Sorry začalo pršet po celém pódiu. O choreografii nemusím mluvit. To, že se Justin umí hýbat, ví naprosto všichni, stejně tak, jako že se umí hýbat všichni jeho tanečníci. Celý večer svítil světelnými efekty a na pohled to jako celek vypadalo skvěle.

Ale… Od zpěváka takového rozměru jako je on se očekávají i jiné věci, než jenom skvělá show. Justin už ale od začátku svého koncertu vypadal mírně znuděný, jako by tam ten dav před ním vůbec nebyl a pořádně komunikovat s fanoušky začal až v po pauze. A co se týče zpěvu? Kdybych si nasadila sluchátka a jeho písničky bych si pustila z telefonu, tak by to vlastně vyšlo úplně nastejno. Justin a playback jsou holt skvělí kamarádi, proto JB vlastně vůbec nezpíval. Tedy až na pár vyjímek, kterými byli rapovaná část u Boyfriend nebo Love Yourself. Z druhé strany Love Yourself bylo krásný a doprovázený na akustickou kytaru. Vlastně to bylo až tak krásný, že mě mrzelo, že takhle nevypadal celý koncert.

Tímhle nechci Justina, ani jeho tvorbu nijak hanit nebo kritizovat, ale koncerty jsou od toho, abyste intepreta slyšeli zpívat živě, a neposlouchali pěknou studiovou nahrávku. Momentálně můžu mnohem víc ocenit koncerty Katy Perry a Rihanny, které i když zpívat vlastně ani pořádně neumí, tak tu stage vlezou a playback je čistě křovím, a ne hlavní složkou. Možná to nezní tak, jak má, ale minimálně očekávání od toho, čemu se říká koncert, to splnilo.

Možná, že až Bieberovi skončí smlouva a přestane být nastrčenou komerční figurkou a začne si dělat svoje věci, všechno se změní. Možná až přestane mít ve svých dvaadvaceti letech tři koncerty během třech dní, tak se to taky změní. Ale kdybych za lístek na tenhle koncert měla dát pět tisíc, odcházela bych nejen částečně zklamaná, ale k tomu i řádně nas*raná.

Každopádně, pokud jste na koncertě taky byli a máte na to jiný názor, celá naše redakce si ho ráda poslechne a vy určitě víte, kde ho můžete zanechat. Peace.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit