Rihanna konečně po dlouhém odkládání vydala svoje nové album ANTI. Potřebujem si ale hned na začátek zodpovědět jednu otázku. Stálo to čekání za to? A myslím, že bohužel můžu rovnou říct ne.

Rihanna, barbadorská kráska, která se po výhře v soutěži krásy seznámila s vlivným manažerem z USA, který jí pomohl nastartovat neuvěřitelnou hudební kariéru, kdy stačila tandemově vydávat jedno album za druhým každý rok. Z těch pak vycházely hity největšího kalibru. To poslední, album Unapologetic z roku 2012, z kterého vzešly hity jako Diamonds, Stay nebo Pour It Up přeťalo linii jednoho alba za druhým a Riri (jak jí přezdívají fanoušci) si s novým dala na čas.

Už před rokem přišla s novým songem FourFiveSeconds, který předvedla na udílení cen Grammy a na pódiu s ní nechyběl Kanye West ani Paul McCartney. Následovala Bitch Better Have My Money a American Oxygen. Všechny tři songy měly být předzvěstí nového alba a pořádně na něj navnadit. Pro smůlu všech se ani jeden z nich na ANTI neobjevil, což je škoda už jen z důvodu, že by se jednalo o nejlepší songy celé desky.

Z ANTI je jednoznačně slyšet inspirace devadesátkovým r’n’b. Přesně tím nejhorším a nejploužavějším r’n’b, které se v té době zpívalo. Nejvíc je to slyšet v písních Needed Me, Yeah I Said It a Kiss It Better. I když ono je v podstatě jedno, o jaké songy přesně jde. Album je sice konzistentní, ale až moc se slévá dohromady a překvapivě připomíná už dva roky starou eponymní desku od Beyonce, která je ale o level výš. Na druhou stranu je ANTI zajímavě opepřený reggae.

Největším tahounem celého alba se tak stává Desperado a Consideration, které v sobě mají atmosféru a dají se odlišit od zbytku alba. I tak ale to nejlepší přijde na konec, kdy si Rihanna nehraje na drsňačku, ale nabízí nám hlavně svůj hlas a emoce. Znát je to především v Higher a v Love On The Brain, která by mohla sloužit jako romantický ploužák na maturitních plesech. První promo singl Work, se kterým jí pomohl Drake, je už jen výkřik do tmy, ve kterém ani není Rihanně pořádně rozumět. Což už se pomalu dostává do hledáčku internetových trollů.

Deska ANTI, i přes to že na ní pracovali jména takového kalibru jako Kiesza, DJ Mustard nebo hitmaker Timbaland, se bohužel řadí mezi ty nejslabší a nejméně zapomatovatelné albové položky Rihanniny diskografie a ani se tak není čemu divit, že ho svým fanouškům dala celé zadarmo.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit