Z České republiky se dere na povrch nový a ojedinělý zvuk, jehož autorem je v Praze žijící Američan Piqi Miqi, zpěvák, skladatel a producent. Ve svém novém hudebním videoklipu poukazuje na složitosti lásky a vysvětluje, proč se nevyplatí se do něj zamilovat (i když mnoho fanynek určitě musí těžce vzdorovat).

Píseň Don’t Fall In Love With Me je založena na emotivních zvucích ve stylu “early 80’s” a oduševnělé energii slov v rytmu oldschoolového R’n’B. Poslechněte si ji nejlépe v klidu a o samotě, při popíjení sklenky vína a přemýšlení.

Track si můžete poslechnout i na SoundCloudu.

Co o písni řekl sám Piqi Miqi, si můžete přečíst níže (přišlo nám zbytečné překládat to).

“I had just broken up with my ex-girlfriend who took me into a whirlwind of fucked up situations. I was a sucker for love and when I realized I had she was totally playing with me. I felt like Don’t Fall in Love with Me was my public service announcement to all women in my life thereafter. I felt that I was never going to fall in love again. That I would never get close to another girl again. I also feel like this is how some girls are after getting let down by a few a too many guys. They grow this hard shell. When you start to show them you’re committed, they get scared and run away. I made the beat maybe 3 years ago, and the chorus was there. I revisited the instrumental in 2015 after my breakup with a lot of sad feelings (a bit mentally unstable even). I got into the recording booth and literally cried the lyrics so it sounds as if my voice is weeping with pain. I thought it would be fun to exaggerate the Don’t Fall in Love wit Me and make it a theatrical. I wanted to created this vortex of darkness but make it sonically stylish and minimal. As if it’s cool to be this heart-breaker. I was really inspired by Depeche Mode, and the Human League at this moment and you can feel like in the dark wave synths and drum kits. 

For the Video I play a small time criminal in the Gothic city of Prague. He’s making his way up in the world but now he’s under surveillance. His weakness for cheap thrills gets him caught up with a decoy and he now has to leave his girl behind.”

V Piqiho Miqiho vkládáme velké naděje. Něco takového na “české” scéně opravdu chybí a jistě si zaslouží i větší pozornost. Zaoceánská kvalita je zkrátka znát.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit