Po sedmi měsících od své debutové desky “noční hudba” si další kapitolu ze svých rapových povídek pražských připravil tamní producent Scorn. Ten v rámci svého projektu pokoj25 vydává druhé album, které opět přináší originální poetický náhled do alternativních rapových vltavských vod.

V červenci loňského roku jsme vás informovali o novém talentovaném hráči alternativní rapové tvorby, nesoucí název pokoj25. Za vznikem březnové novinky a bude hůř opět nestojí nikdo jiný, než Vojta alias Scorn, který se postaral o všechny texty písní, včetně kompletní hudební složky. Ta doznala citelných změn, zatímco se noční hudba opírala o expresivní klavírové podkresy, zvuk na tomto počinu stojí nově na elektronických základech, které jsou styčným bodem na barvitém plátně pražských omalovánek s občasnou melancholickou odbočkou do rozjímání o společnosti.

„Rozervanecký hymny, zasněnej eskapismus v konfliktu s přijetím odpovědnosti a Faustův smích z rohu pokoje. A bude hůř je barevnou mozaikou myšlenek a příběhů mého posledního půl roku.“

komentuje své nové album Scorn

Na tomto, estetikou prošpikovaném, post romantickém projektu se nachází celkem 8 tracků s celkovou stopáží 28 minut, do které značně přispívá také sedmi minutový, život maximálně věrohodně zachycující, obraz “Vojtěchu”. Album je dostupné online na streamovacích službách Spotify, Apple Music a dalších a mimo to se dočká také limitované edice na fyzickém nosiči formou audiokazet. Na coveru se podílela Kateřina Bartošová a Tomáš Staněk, videoklip k titulní písni “a bude hůř” pochází z dílny Nelly Meresové.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit