Ať už vlastníte a provozujete webové stránky, síťové prvky, kamery, nebo v podstatě cokoliv připojené k internetu, jistě je pro vás důležité, aby vše fungovalo tak, jak má. Monitorovat dostupnost, zvlášť pokud spravujete větší množství systémů, není ale nic jednoduchého. Takovou práci za vás ale mohou vykonávat automatizované nástroje, mezi které patří například jednoduchá a přehledná služba bugBOT.

3 druhy kontrol

Webový nástroj bugBOT nabízí uživatelům možnost bezplatné registrace a nastavení 3 druhů pravidelných kontrol, které lze aktivovat snadným vložením odkazu. Nastavení zvládne i technickou znalostí nepolíbený jedinec. V současné nabídce služeb jsou tyto 3 kontroly:

Kontrola dostupnosti

Testování dostupnosti lze použít univerzálně na každý server, kameru, router nebo zkrátka na každou krabičku připojenou k internetu.

 • Testování odezvy (ping)
 • Graf rychlosti odezvy
 • Kontrola každou minutu
 • Okamžitá notifikace

Kontrola stránek

Rychlost načtení a dostupnost jsou pro úspěšné weby zásadním měřítkem. Pokud se objeví problém, měli byste o něm vědět dříve než zákazník.

 • Kontrola odpovědi webového serveru
 • Test přítomnosti kontrolního textu
 • Kontrola platnosti SSL certifikátu
 • Kontrola HTTP přesměrování
 • Graf rychlosti načítání

Kontrola XML FEEDu

Pokud máte e-shop, pak je velmi důležité, aby správně fungovalo předávání informací o zboží na služby typu Heureka.cz, Zboží.cz a podobně.

 • Pravidelný test funkčnosti
 • Kontrola chyb (validace)
 • Graf rychlosti načítání

Vyzkoušeli jsme…

Registrace na bugBOT je zdarma, a tak jsme vyzkoušeli, jak nástroj v praxi funguje. Překvapila nás jednoduchost obsluhy a přehlednost celého webu. Systém kontroluje nastavení DNS, odezvu na ping, trasu packetů, SSL certifikát a HTTP kód odpovědi serveru. Pokud má být na webu přítomný určitý text, i na to si můžete nastavit průběžnou kontrolu a testování. Výsledek kontroly je vidět okamžitě s přehledně označenými problémy, naměřené hodnoty a odezvy jsou zakresleny do přehledných grafů a pokud si potrpíte na statistiky, bugBOT vám je každý měsíc zašle v podrobném reportu.

Přístup do administrace a snadná obsluha je možná jak na desktopových, tak mobilních zařízeních. V případě jakékoliv chyby vám přijde e-mailové nebo SMS upozornění, stejně tak jako ve chvíli, kdy je chyba odstraněna.

Kolik to stojí?

Nástroj nabízí dva balíčky. Základní účet, který je zdarma a zahrnuje všechny základní funkce (upozornění na email, kontrola jednou za 10 min, max 10 současných testování, kontrola načítání webu, hlídání textů na webum kontrola odezvy na ping), nebo VIP účet, který nabízí navíc SMS upozornění, kontrolu každou minutu, max 100 současných testování, hlídání SSL certifikátů, kontrolu XML feedů, veřejné statistiky a emailovou podporu.

Pokud hledáte nástroj pro monitoring svých služeb, bugBOT je přesně pro vás.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit