Odpověd na otázku z nadpisu je většinou jednoduchá. Je tu ale jeden případ, kdy to tak jednoduché není. A právě na tento případ jsme se ptali lidí na ulici! První díl ze série etiketa je zde.

Pokud vcházíme s dámou do dveří, jde samozřejmě vždy jako první… Ne. Ne vždy, je tu jedna výjimka a sice restaurace. Do těchto zařízení vstupuje vždy první muž.

Ve videu se objevila myšlenka, že to je z toho důvodu, že pán dámu chce do daného podniku uvést. To rozhodně není špatná úvaha, nicméně pan Špaček to vysvětluje tím, že je toto zvyk z dob, kdy hospody a restaurace nebyly tak bezpečné jako dnes. Muž tedy vstupoval jako první, aby se ujistil, že je uvnitř bezpečno a dámě nic nehrozí.

Pokud jste někdo četl můj starý blog, mohli jste zaregistrovat článek právě na toto téma, ve kterém jsem rozebíral aktuálnost tohoto zvyku a jestli jeho dodržování není riskantní v tom smyslu, že o něm moc lidí neví. Jak jste se mohli přesvědčit ve videu, opak je pravdou a tudíž takovéto úvahy nejsou na místě, za což jsem samozřejmě rád.

Pokud se vám článek nebo video líbilo, budu rád, když ho budete sdílet, moc mi tím pomůžete! Pokud vás zajímají podrobnosti a zákulisní informace z tvoření seriálu Gentleboy, můžete mu dát odběr na YouTube, sledovat ho na Facebooku a nebo na Instagramu.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit