Fanoušci filmů a milovníci kinematografie, zbystřete! Přinášíme vám seznam těch nejžhavějších filmů, které letos přicházejí do našich kin.

Assassins’s Creed

Assassins’s Creed je akční dobrodružný film na motivy známé hry z dílny Ubisoft, jehož premiéra připadá datu 21. prosince letošního roku. Ubisoft vytvořil Ubisoft Motion Pictures, aby mohl film natáčet. Nejedná se o filmovou adaptaci některé z her, ale o naprosto nový příběh. O režii se postará Justin Kurzel a do hlavní role je nasazen Michael Fassbender.

Současný “asasín” Callum Lynch prožívá vzpomínky svého předka Aguilara z 15. století během období španělské inkvizice, které “probudil” skrz moderní technologii, a bojuje proti dlouhodobým nepřátelům templářům.

The Nice Guys

Mysteriózní krimi “Správní chlapi” (The Nice Guys) s prvky černého humoru a ironie, napsané a režírované Shanem Blackem (režisér např. Iron Mana 3), má v České republice premiéru již 6. dubna. Nájemný ranař a soukromý detektiv v podání Russella Crowa a Ryana Goslinga vyšetřují smrt pornohvězdy a hledají pohřešovanou dívku.

Green Room

Punková kapela se stane svědkem vraždy spáchané neonacisty a bojují teď o přežití s vrahy, kteří se snaží zahladit stopy jejich činu. Film “Green Room” je očekáván 15. dubna (v USA), přičemž ho někteří mohli spatřit již na festivalu v Cannes v květnu minulého roku. Režisér a scénárista v jednom, takovou roli zastupuje ve filmu Jeremy Saulnier. Mezi filmové “hvězdy” patří Anton Yelchin, Imogen Poots nebo třeba Alia Shawkat.

Suicide Squad

Absolutním trhákem, o kterém většina již slyšela, bude film Suicide Squad inspirovaný stejnojmenným komiksem z dílny DC Comics. Jde o “superhrdinský” film, o které teď není nouze. Čím tedy bude Suicide Squad (nebo chcete-li Sebevražedný oddíl) tak zvláštní? Superhrdinové budou klasičtí záporáci v provedení známých tváří, například Willa Smitha, Jareda Leta nebo i modelky Cary Delevigne.

O režii i scénář se postaral David Ayer, který se proslavil režií prvního dílu Rychle a zběsile.  Americká premiéra je datovaná na 5. srpna, tudíž si čeští fanoušci budou muset ještě chvilku počkat, každopádně věřím, že se čekání vyplatí  a film příjemně překvapí.

A na jaký film se vy osobně těšíte nejvíc?