Fanoušci filmů a milovníci kinematografie, zbystřete! Přinášíme vám seznam těch nejžhavějších filmů, které letos přicházejí do našich kin.

Assassins’s Creed

Assassins’s Creed je akční dobrodružný film na motivy známé hry z dílny Ubisoft, jehož premiéra připadá datu 21. prosince letošního roku. Ubisoft vytvořil Ubisoft Motion Pictures, aby mohl film natáčet. Nejedná se o filmovou adaptaci některé z her, ale o naprosto nový příběh. O režii se postará Justin Kurzel a do hlavní role je nasazen Michael Fassbender.

Současný “asasín” Callum Lynch prožívá vzpomínky svého předka Aguilara z 15. století během období španělské inkvizice, které “probudil” skrz moderní technologii, a bojuje proti dlouhodobým nepřátelům templářům.

The Nice Guys

Mysteriózní krimi “Správní chlapi” (The Nice Guys) s prvky černého humoru a ironie, napsané a režírované Shanem Blackem (režisér např. Iron Mana 3), má v České republice premiéru již 6. dubna. Nájemný ranař a soukromý detektiv v podání Russella Crowa a Ryana Goslinga vyšetřují smrt pornohvězdy a hledají pohřešovanou dívku.

Green Room

Punková kapela se stane svědkem vraždy spáchané neonacisty a bojují teď o přežití s vrahy, kteří se snaží zahladit stopy jejich činu. Film “Green Room” je očekáván 15. dubna (v USA), přičemž ho někteří mohli spatřit již na festivalu v Cannes v květnu minulého roku. Režisér a scénárista v jednom, takovou roli zastupuje ve filmu Jeremy Saulnier. Mezi filmové “hvězdy” patří Anton Yelchin, Imogen Poots nebo třeba Alia Shawkat.

Suicide Squad

Absolutním trhákem, o kterém většina již slyšela, bude film Suicide Squad inspirovaný stejnojmenným komiksem z dílny DC Comics. Jde osuperhrdinský film, o které teď není nouze. Čím tedy bude Suicide Squad (nebo chcete-li Sebevražedný oddíl) tak zvláštní? Superhrdinové budou klasičtí záporáci v provedení známých tváří, například Willa Smitha, Jareda Leta nebo i modelky Cary Delevigne.

O režii i scénář se postaral David Ayer, který se proslavil režií prvního dílu Rychle a zběsile.  Americká premiéra je datovaná na 5. srpna, tudíž si čeští fanoušci budou muset ještě chvilku počkat, každopádně věřím, že se čekání vyplatí  a film příjemně překvapí.

A na jaký film se vy osobně těšíte nejvíc?

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit