Již tuto neděli propukne v prvorepublikovém Paláci Adria třídenní přehlídka lokálních návrhářů Life is Fashion, potrvá až do úterý. Hlavní myšlenkou je přiblížení příběhů jednotlivých lokálních návrhářů veřejnosti, poznání jejich řemesla, podpora udržitelnosti a upozornění na negativní dopad módního průmyslu na životní prostředí. Návštěvníci dostanou možnost dozvědět se více o tom, jak vznikají džíny míru, šaty, kloubouky či šperky.

V Galerii Kritiků vznikne 15 pop up storů se známými i začínajícími návrháři, kteří představí své kolekce a v rámci programu promluví o jejich práci, o tom co je inspiruje, s jakými materiály pracují a jak kolekce vznikaly. Mezi nimi například nadějný světoznámý návrhář Pavel Berky, který poprvé představí svoji novou kolekci SS18, Roman Humlíček a jeho džíny na míru, Rebeka Monhartová s novou kolekcí recyklovaných kšiltovek a klobouků, Josefína Bakošová jejíž doménou jsou dámské šaty a košile či návrhářka Tamara Bodnárová, která se objevila v březnovém čísle britského časopisu Vogue. Tahákem pro nadšence módy, ale také úspěšných projektů, jsou oblíbená a známá trička Manifesto, které vytvořilo duo Ester Geislerové a Josefíny Bakošové, ty se zároveň staly tváří letošního ročníku Life is Fashion. Jejich projekt Manifesto získal svoji oblibu díky notoricky známým a stále dokola používaným větám ve vztazích, které Ester a Josefína úspěšně přenesly na trička. Podrobně o svém projektu promluví v neděli v 16 hodin v hodinové debatě.

Pro ty, kteří chtějí přidat ruku k dílu, jsou připraveny tvůrčí workshopy pod vedením lektorek z nízkoprahové dílny Metráž, na nichž si zájemci mohou vyrobit a odnést domů jeden z kožených šperků.  Kromě toho představí Metráž Design svoji novou kolekci šatů, které vznikly ve spolupráci s návrhářkou Monikou Drápalovou.

Návštěvníci si mohou zpříjemnit neděli či pondělní a úterní odpoledne po práci a přijít do příjemného prostředí načerpat inspiraci, nové poznatky či si odnést jeden z originálních kousků od jednoho z návrhářů. Šikovný kavárník David Stránský bude připravovat drinky z kávy, které vás jistě nakopnou. Organizátoři projektu sází na příjemné prostředí, originální módní kousky, které vám návrháři upraví na míru a zajímavý program.

Fotograf Jan Kurt doplní Life is fashion o své fotografie znázorňující krásu ženského těla. Právě ženy, cestování a krása všude kolem nás je pro něj inspirací. Jan fotí od studentských let a posledních pár let je focení jeho velká vášeň.

Seznam návrhářů:

Josefína Bakošová, Ester a Josefína, Pavel Berky, Roman Humlíček, Tamara, Michal Marek, Metráž design – Monika Drápalová, Remon by Rebeka Monhartová, Helena Bedrnová, Bstepan, Martin Brindza, Anna Schwitzer, Mayobell, Bree, Gervin – the bracelet hook

25.– 27. 3. Galerie Kritiků – Palác Adria, Jungmannova 31

NE 13 – 19 h

PO a ÚT 16 – 21 h

Workshopy a přednášky zdarma se zakoupeným vstupným na akci

Vstupné 120 Kč

Více informací na: www.lifeisfashion.cz

PROGRAM

Neděle 25. 3.                               

14:00    16:00    Workshop: Výroba náramků s Metráž Design

16:00    17:00    Ester a Josefína: O projektu Manifesto, Instagramu a plánech

17:00    18:00    Rebeka Monhartová: Představení nové recyklované kolekce kšiltovek

Pondělí 26. 3.                 

17:00    19:00    Workshop: Výroba náhrdelníku s Metráž Design

19:00    20:00    Pavel Berky: Jak vznikala kolekce SS18

20:00    21:00    Martin Brindza Jak probíhá výroba kolekce šperků

Úterý 27. 3.                    

17:00    19:00    Workshop: Výroba náušnic s Metráž Design

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit