Již tuto neděli propukne v prvorepublikovém Paláci Adria třídenní přehlídka lokálních návrhářů Life is Fashion, potrvá až do úterý. Hlavní myšlenkou je přiblížení příběhů jednotlivých lokálních návrhářů veřejnosti, poznání jejich řemesla, podpora udržitelnosti a upozornění na negativní dopad módního průmyslu na životní prostředí. Návštěvníci dostanou možnost dozvědět se více o tom, jak vznikají džíny míru, šaty, kloubouky či šperky.

V Galerii Kritiků vznikne 15 pop up storů se známými i začínajícími návrháři, kteří představí své kolekce a v rámci programu promluví o jejich práci, o tom co je inspiruje, s jakými materiály pracují a jak kolekce vznikaly. Mezi nimi například nadějný světoznámý návrhář Pavel Berky, který poprvé představí svoji novou kolekci SS18, Roman Humlíček a jeho džíny na míru, Rebeka Monhartová s novou kolekcí recyklovaných kšiltovek a klobouků, Josefína Bakošová jejíž doménou jsou dámské šaty a košile či návrhářka Tamara Bodnárová, která se objevila v březnovém čísle britského časopisu Vogue. Tahákem pro nadšence módy, ale také úspěšných projektů, jsou oblíbená a známá trička Manifesto, které vytvořilo duo Ester Geislerové a Josefíny Bakošové, ty se zároveň staly tváří letošního ročníku Life is Fashion. Jejich projekt Manifesto získal svoji oblibu díky notoricky známým a stále dokola používaným větám ve vztazích, které Ester a Josefína úspěšně přenesly na trička. Podrobně o svém projektu promluví v neděli v 16 hodin v hodinové debatě.

Pro ty, kteří chtějí přidat ruku k dílu, jsou připraveny tvůrčí workshopy pod vedením lektorek z nízkoprahové dílny Metráž, na nichž si zájemci mohou vyrobit a odnést domů jeden z kožených šperků.  Kromě toho představí Metráž Design svoji novou kolekci šatů, které vznikly ve spolupráci s návrhářkou Monikou Drápalovou.

Návštěvníci si mohou zpříjemnit neděli či pondělní a úterní odpoledne po práci a přijít do příjemného prostředí načerpat inspiraci, nové poznatky či si odnést jeden z originálních kousků od jednoho z návrhářů. Šikovný kavárník David Stránský bude připravovat drinky z kávy, které vás jistě nakopnou. Organizátoři projektu sází na příjemné prostředí, originální módní kousky, které vám návrháři upraví na míru a zajímavý program.

Fotograf Jan Kurt doplní Life is fashion o své fotografie znázorňující krásu ženského těla. Právě ženy, cestování a krása všude kolem nás je pro něj inspirací. Jan fotí od studentských let a posledních pár let je focení jeho velká vášeň.

Seznam návrhářů:

Josefína Bakošová, Ester a Josefína, Pavel Berky, Roman Humlíček, Tamara, Michal Marek, Metráž design – Monika Drápalová, Remon by Rebeka Monhartová, Helena Bedrnová, Bstepan, Martin Brindza, Anna Schwitzer, Mayobell, Bree, Gervin – the bracelet hook

25.– 27. 3. Galerie Kritiků – Palác Adria, Jungmannova 31

NE 13 – 19 h

PO a ÚT 16 – 21 h

Workshopy a přednášky zdarma se zakoupeným vstupným na akci

Vstupné 120 Kč

Více informací na: www.lifeisfashion.cz

PROGRAM

Neděle 25. 3.                               

14:00    16:00    Workshop: Výroba náramků s Metráž Design

16:00    17:00    Ester a Josefína: O projektu Manifesto, Instagramu a plánech

17:00    18:00    Rebeka Monhartová: Představení nové recyklované kolekce kšiltovek

Pondělí 26. 3.                 

17:00    19:00    Workshop: Výroba náhrdelníku s Metráž Design

19:00    20:00    Pavel Berky: Jak vznikala kolekce SS18

20:00    21:00    Martin Brindza Jak probíhá výroba kolekce šperků

Úterý 27. 3.                    

17:00    19:00    Workshop: Výroba náušnic s Metráž Design

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?

CZECHMAG STORE