Jsou lidé, kteří jsou spontánní, a jakmile se rozhodnou, že si zajedou na hory na pořádnou lyžovačku, nic je nezastaví. Jenže když si dopředu nic nezjistí, vystavují se nebezpečí, že jim leccos nebude vyhovovat, včetně počasí či množství sněhu. Přitom je to tak jednoduché, stačí navštívit internetový portál SNOW, kde lze najít veškeré informace, které budete o cílové destinaci potřebovat. Nechcete-li skončit tak, že budete místo lyžování na sjezdovce trávit deštivé dny v hotelovém pokoji, navštivte portál SNOW, najděte si předpověď počasí v lokalitě, kam byste chtěli vyrazit, a prohlédněte si aktuální stav sněhové pokrývky, počet otevřených vleků apod. Budete tak mít větší jistotu, že v daném termínu budete mít ve zvoleném středisku příjemné podmínky pro strávení zasloužené dovolené.

Příznivé počasí je základ

Počasí se na první pohled zdá nevyzpytatelné, ve skutečnosti se ale řídí fyzikálními zákony. Sledujeme-li atmosférický tlak, vlhkost, teplotu a vítr, jsme schopni předpovědět dopředu, jak se pravděpodobně bude počasí vyvíjet. Existuje několik výpočetních numerických modelů, a například portál SNOW u mnoha středisek kombinuje až 3 různé druhy předpovědi počasí. Pokud se informace různých modelů shodují, zvyšuje se pravděpodobnost, že konkrétní předpověď opravdu vyjde.

Čím více informací, tím lépe

Ať už se chystáte do tuzemských nebo zahraničních hor, na SNOW najdete rozsáhlý katalog českých i zahraničních lyžařských středisek společně s předpovědí počasí. Z jednotlivých středisek si můžete prohlédnout rovněž aktuální záběry webkamer. SNOW podává také ucelené informace o aktuálním stavu sjezdovek. Hodně napoví aktuální informace od lyžařů, kteří mají konkrétní zkušenosti s daným lyžařským střediskem a podělí se s nimi formou obrázků a komentáře. Dostanete tedy aktuální informace a uživatelské reporty. Než vyrazíte na zimní dovolenou, porozhlédněte se na SNOW a vybírejte pečlivě, kam se vydáte na lyže. Chcete-li mít dokonalý přehled o předpovědích počasí pro horská střediska po celém světě, navštivte internetový portál Počasí-hory.cz.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit