Zahradní nábytek je pro většinu z nás nedílnou součástí zahrady. Bez jeho přítomnosti si neumíme představit příjemné grilování s přáteli nebo líné lenošení po náročném pracovním dni pěkně na čerstvém vzduchu. Zahradní nábytek bychom měli vybírat tak, aby byl pohodlný, snadno se udržoval a zároveň i dobře vypadal.

Nabídka je pestrá, stačí si vybrat

Pokud jde o zahradní nábytek, budete mile překvapení širokou nabídkou. Co do možností totiž máte opravdu z čeho vybírat. Při výběru zahradního nábytku si na své přijde úplně každý, ať už je pro něho nejdůležitějším kritériem pěkný vzhled, nebo dává přednost přátelské pořizovací ceně.

Když se řekne zahradní nábytek, pro většinu lidí tohle slovní spojení znamená nábytek ze dřeva. Je pravda, že dřevěný zahradní nábytek můžeme na českých zahradách vídat stále častěji – díky přírodnímu materiálu splyne s okolním prostředím a vytvoří harmonický celek. Nepříliš pozadu za dřevěným zahradním nábytkem zůstává nábytek z plastu. Plastový zahradní nábytek láká na řadu výhod, asi jako každá věc má i svou stinnou stránku.

Jaký materiál je pro zahradní nábytek nejlepší?

Výběr zahradního nábytku je individuální věc, každému se totiž líbí něco jiného. Proto nelze s jistotou říci, který z materiálů je pro výrobu zahradního nábytku tou nejlepší volbou – každý z nich má něco do sebe, má své výhody i nevýhody. Pokud váháte, jestli je na vaší zahradu vhodný spíše dřevěný nábytek, nebo jestli byste se měli vydat cestou plastového zahradního nábytku, zkuste brát v potaz, k čemu budete nábytek využívat a především kam ho umístíte. Pakliže víte, že potřebujete nábytek, kterému nevadí, když občas zmokne, ne rozhodujte se pro dřevo – to si s vlhkem a přímým stykem s vodou ani trochu nerozumí, mohlo by dojít k jeho poškození. Naopak plastový nábytek nebo nábytek z umělého ratanu snese i kontakt s vodou, proto je vhodný na otevřená prostranství.

Způsob využití hraje důležitou roli

Neméně podstatnou roli při výběru zahradního nábytku hraje způsob jeho využití. Zatímco na grilování s přáteli se hodí prostorná sestava v podobě stolu a židlí, pro líné lenošení se naopak hodí zahradní lehátko. I skutečnost, jestli bude nábytek stát celou sezonu na místě, nebo jestli ho budete muset skládat a přenášet, je podstatnou informací, na kterou byste při jeho výběru měli brát zřetel. Kdo bude nábytek často skládat a přenášet z místa na místo, měl by volit takový, který se nejen snadno skládá a rozkládá, ale také není příliš těžký.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit