Multižánrový večírek Veřejný dům / Public House odstartuje jaro! Přijďte si do MeetFactory prohlédnout Open Studios rezidentů z různých částí světa, poslechnout elektronickou progresivní hudbu nových DJ a producentů, zapojit se do interaktivního divadla SkyLab a v neposlední řadě se zúčastnit  vernisáže skupinové výstavy Universal Hospitality 2, která probíhá ve spolupráci s Centrem současného umění Futura. Začínáme v pátek 3. března v 19:30, vstup zdarma.

Galerie MeetFactory a Galerie Kostka uvedou skupinovou výstavu Universal Hospitality 2, na které se podílí přes dvacet umělců různých národností. V době, kdy je Evropská unie ohrožená brexitem, východoevropským nacionalismem a korupcí, zatímco se v různých zemích povzbuzených novou politickou situací v USA začíná objevovat autoritářství a státní kontrola, hledá sociálně angažovaná výstava souvislosti a hnací síly za sestupnou sociální spirálou. Výstava, která probíhá současně také v Centru současného umění Futura, má za cíl stimulovat hlubší porozumění prvkům na pozadí změn, a podněcovat k pokroku. Vedle kritiky se rovněž snaží posilovat odpor. Namísto předkládání nezávazné zábavy nabízí výstava jistý druh vizuální analýzy složitých společenských procesů v neklidných časech. Vernisáž proběhne 3. března nejprve ve Futuře, kde bude v 18:00 zahájena performancí Dante Buua The Winner Takes It All / Vítěz bere vše, následně se vernisáž přesune do MeetFactory, kde v 20:30 svou performanci Universal Anthem / Univerzální Hymna uvede Ference Gróf.

Galerii Kostka v rámci výstavy Universal Hospitality 2 obsadí autorská výstava Szabolcs KissPál From Fake Mountains to Faith reagující na svět, kde nacionalismus a šovinistické diskurzy nejsou už tabu.

Divadlo

V divadelním sále Divadla MeetFactory bude uvedena interaktivní hra SkyLab. Divadelní performance inspirovaná R.U.R., Buddhou a Vesmírem. Hra ve hře, kdy skupina 12 diváků zakusí interaktivitu zážitkového divadla. Ostatní diváci tvoří publikum. Start je jasný, cíl nejasný. Podstatou je HRÁT SI. Vést a nechat se vést. Během Veřejného domu proběhnou dvě představení – v 20:00 a 22:00.

Toxe

Hudba

hudebním sále se představí čtyři umělci zabývající se současnou experimentální elektronikou. Švédská DJ a producentka Toxe je hlavní postavou stockholmského labelu STAYCORE. Belgická umělkyně SKY H1 debutovala v roce 2015 na berlínském labelu Creamcake. Jejímu EP Motion se dostalo velké odezvy a stalo se albem měsíce Mixmag. Na Boomkat bylo toto EP zařazeno mezi nejlepší a nejvíce návykovou hudbu roku 2016. Další výrazný hudebník labelu STAYCORE Mechatok, který je často zmiňován v souvislosti s labelem Bala Club, založený mladou skupinou Uli K, Endgame a Kamixlo. V průběhu večera vystoupí také český hudebník dzurillah.

Vystoupení Toxe a SKY H1 jsou součástí platformy SHAPE, která byla podpořena programem Kreativní Evropa Evropské unie.

Celý večer bude také možné navštívit ateliéry našich současných rezidenčních umělců. Svoje práce představí: Milan Vagač (SK), Antoine Renard (FR/DE), Patrícia Domínguez (CL), Sylbee Kim (KR/ DE), Yonatan Raz Portugali (IL), Hilla Toony Navok (IL), Hinda Weiss (IL), Viktor Valášek (CZ), Urban Space Epics (CZ/ US).

V průběhu večera proběhne komentovaná prohlídka rezidenčního patra s našimi kurátory.
Akce začíná v 19:30 a pro všechny návštěvníky je vstupné zdarma.

Více informací:

http://www.meetfactory.cz/cs/program/detail/verejny-dum-6

https://www.facebook.com/events/1429214603778789/