Multižánrový večírek Veřejný dům / Public House odstartuje jaro! Přijďte si do MeetFactory prohlédnout Open Studios rezidentů z různých částí světa, poslechnout elektronickou progresivní hudbu nových DJ a producentů, zapojit se do interaktivního divadla SkyLab a v neposlední řadě se zúčastnit  vernisáže skupinové výstavy Universal Hospitality 2, která probíhá ve spolupráci s Centrem současného umění Futura. Začínáme v pátek 3. března v 19:30, vstup zdarma.

Galerie MeetFactory a Galerie Kostka uvedou skupinovou výstavu Universal Hospitality 2, na které se podílí přes dvacet umělců různých národností. V době, kdy je Evropská unie ohrožená brexitem, východoevropským nacionalismem a korupcí, zatímco se v různých zemích povzbuzených novou politickou situací v USA začíná objevovat autoritářství a státní kontrola, hledá sociálně angažovaná výstava souvislosti a hnací síly za sestupnou sociální spirálou. Výstava, která probíhá současně také v Centru současného umění Futura, má za cíl stimulovat hlubší porozumění prvkům na pozadí změn, a podněcovat k pokroku. Vedle kritiky se rovněž snaží posilovat odpor. Namísto předkládání nezávazné zábavy nabízí výstava jistý druh vizuální analýzy složitých společenských procesů v neklidných časech. Vernisáž proběhne 3. března nejprve ve Futuře, kde bude v 18:00 zahájena performancí Dante Buua The Winner Takes It All / Vítěz bere vše, následně se vernisáž přesune do MeetFactory, kde v 20:30 svou performanci Universal Anthem / Univerzální Hymna uvede Ference Gróf.

Galerii Kostka v rámci výstavy Universal Hospitality 2 obsadí autorská výstava Szabolcs KissPál From Fake Mountains to Faith reagující na svět, kde nacionalismus a šovinistické diskurzy nejsou už tabu.

Divadlo

V divadelním sále Divadla MeetFactory bude uvedena interaktivní hra SkyLab. Divadelní performance inspirovaná R.U.R., Buddhou a Vesmírem. Hra ve hře, kdy skupina 12 diváků zakusí interaktivitu zážitkového divadla. Ostatní diváci tvoří publikum. Start je jasný, cíl nejasný. Podstatou je HRÁT SI. Vést a nechat se vést. Během Veřejného domu proběhnou dvě představení – v 20:00 a 22:00.

Toxe

Hudba

hudebním sále se představí čtyři umělci zabývající se současnou experimentální elektronikou. Švédská DJ a producentka Toxe je hlavní postavou stockholmského labelu STAYCORE. Belgická umělkyně SKY H1 debutovala v roce 2015 na berlínském labelu Creamcake. Jejímu EP Motion se dostalo velké odezvy a stalo se albem měsíce Mixmag. Na Boomkat bylo toto EP zařazeno mezi nejlepší a nejvíce návykovou hudbu roku 2016. Další výrazný hudebník labelu STAYCORE Mechatok, který je často zmiňován v souvislosti s labelem Bala Club, založený mladou skupinou Uli K, Endgame a Kamixlo. V průběhu večera vystoupí také český hudebník dzurillah.

Vystoupení Toxe a SKY H1 jsou součástí platformy SHAPE, která byla podpořena programem Kreativní Evropa Evropské unie.

Celý večer bude také možné navštívit ateliéry našich současných rezidenčních umělců. Svoje práce představí: Milan Vagač (SK), Antoine Renard (FR/DE), Patrícia Domínguez (CL), Sylbee Kim (KR/ DE), Yonatan Raz Portugali (IL), Hilla Toony Navok (IL), Hinda Weiss (IL), Viktor Valášek (CZ), Urban Space Epics (CZ/ US).

V průběhu večera proběhne komentovaná prohlídka rezidenčního patra s našimi kurátory.
Akce začíná v 19:30 a pro všechny návštěvníky je vstupné zdarma.

Více informací:

http://www.meetfactory.cz/cs/program/detail/verejny-dum-6

https://www.facebook.com/events/1429214603778789/

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit