Myslím, že představovat Votvírák není třeba. Multižánrový československý festival, který už několik let otevírá sezónu letních festivalů. Letos proběhne 12. – 14. 6. 2015, tradičně na Milovickém letišti nedaleko Prahy. Loni na tento festival dorazilo téměř neuvěřitelných 70 000 lidí a byl poprvé v historii vyprodaný.

( http://festivalguide.cz )
zdroj: festivalguide.cz

Jako každý rok budou na Votvíráku dvě hlavní stage – Kofola Central Stage a Pivovary Staropramen Stage. Na nich uvidíte téměř celou českou klasiku od kapel Vypsaná Fixa, Arakain, Katapult, ale i Divokýho Billa, MIG 21, Sto Zvířat a Ráj Houbařů.

Taky se nesmí zapomenout na ÓČKO HIPHOP STAGE, která představuje českou a slovenskou scénu. Ze Slovenska přijede například Pil C, EGO a HAHA CREW, z české scény se můžeme těšit například na Smacka, Blakkwood Records, YZO EMPIRE nebo Sodomu Gomoru.

Novinkou je Help Music Kiss Delta Stage, která pomáhá novým talentům a nechá vystoupit třeba Standback20FEET, Enola Gay, Cookies nebo Twilight Kid, aby si je našlo jejich publikum.

Kromě hudby vás tam čeká jídlo, pivo, pivo, kofola, pivo, různé workshopy, soutěže, atrakce, spousta stánků, Jägermaister a pivo.

LINE-UP ( http://votvirak.cz )
LINE-UP (zdroj: votvirak.cz)

Ale proč vlastně na Votvírák jet?

Vždyť všichni vystupující mají svoje vlastní koncerty a tour. Vždyť ostatní festivaly nabízejí mnohem lepší line-up, včetně zahraničních skupin. Řekla bych k tomu dvě věci.

1. Za málo peněz hodně muziky.

A to doslova. Do 11.6.2015 můžete zakoupit vstupenky za pouhých 320,- Kč, na místě potom za 399,- Kč. Za víkendové vstupné, nabitý line-up a nulovou cenu za stanové městečko je tohle bezkonkurenční cena.

2. Votvírák je dobrodružství.

A to taky doslova. Ono v sobotu večer jít na TOI-TOIky je celkem boj o přežití. Zadržování dechu a balancování nad otvorem je nutnost 24/7.

Votvírák není ten festival, za kterým se jezdí kvůli hudbě. Je to událost. Je to o jedení kyblíku z KFC uprostřed letiště, je to o hledání svého stanu mezi hromadou cizích stanů. Jsou to vypálený brýle. A je jedno, jestli je 30 stupňů a jezdí tam hasiči, aby vás zchladili, nebo jestli prší a běháte tam v pláštěnkách vyrobených z pytle na odpadky. Takže pokud ještě nemáte koupený svůj lístek, tak byste si ho měli hned koupit, protože to je opravdu víkend, který chcete zažít.

Určitě dál sledujete CZECHMAG pro další informace, reportáže, fotky, videa a všechno z Votvíráku, protože my si Votvírák určitě ujít nenecháme!

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit