Bolí vás často za krkem nebo vás trápí potíže s bedry a puchýři na nohou? A když si konečně sundáte boty, cítíte nepříjemnou bolest v chodidlech? Na příčině může být i více věcí, ale nejčastějším viníkem jsou nekvalitní boty, které vás dokážou pořádně potrápit.

Nohy si nepotrpí na extrémy, kterými je chcete prověřit, například nošením vysokých podpatků – maximální výška podpatků by neměla přesáhnout 5 cm. Jestliže pravidelně používáte vyšší boty, zaděláváte si na deformace šlach, prstů, kolene a někdy i kyčlí. K tomu si můžete vyvolat potíže v bederní části zad.

Vysoké podpatky pro cestu do pekla

Pokud budete dále nosit takovéto boty a nebudete si nohy procvičovat a střídat podpatky s teniskami, zakládáte si na zvětšené koleno. Myslíte si, že o nic nejde? Omyl! Jde o bolestivou deformaci, která vede k omezení pohybu kloubů. Dalším problémem bývají kladívkové prsty a jejich mačkání na sebe. Dochází i ke křížení prstů.

Bolestivá lýtka a křečové žíly jsou denním chlebem pro ty, co nosí vyšší podpatky. Pokud ani to vás neodradí od nošení těchto bot, pak jsou na pořadu zlomeniny kotníku, zarostlé nehty, vychýlení prstů a plísně na nohou a nehtech.

Pohodlné, měkké a nenáročné

Můžete se podívat na kvalitnější botky, které jsou opravdu pohodlné a oblíbené mezi mládeží, která neustále někde courá. Nejvhodnějším příkladem bot jsou modely z řady Nike Air, například legendární Nike Air Max 97. O tom, že jsou kvalitní, oblíbené a mají dobré vlastnosti, není pochyb. Vždyť už se vyrábí od roku 1982. Původní záminka k výrobě byla, aby basketbalisté měli pohodlnější obuv.

Proč se zaměřit na tenisky

Ptáte se, proč jsou právě tenisky to pravé? Protože sportovní obuv je vybavena lepšími vlastnostmi. Proto dokáží chodidlu poskytnout dostatečnou podporu. Jsou odpružené, díky čemuž zajišťují mnohem měkčí dopady. Dobré odpružené boty najdete ve Flexdog, kde máte velkou nabídku kvalitních bot.

Tip: zjemnění dopadu chodidla, měkkost, odpružení a zvýšení celkového pohodlí během nošení tenisek vám pomohou zajistit i ortopedické vložky do bot.

Tenisky mají i výhodu v tom, co se designu týče. Je tolik modelů, barev a provedení. Proto se můžete zaměřit hned na několik bot a koupit si obuv i do zásoby. Nemusíte mít jen jedny!

Dbejte na dostatek prostoru v obuvi

Dostatek prostoru v botách je dobrým začátkem pro předcházení vbočeného palce, se kterým se opravdu těžko chodí. Bolesti vás pak mohou budit uprostřed noci. Nejhorší případy se pak řeší operativně. Každopádně širší špice a větší komfort vám například nabízí model Nike Air Max 97 a Nike Air Force pánské nebo dámské tenisky.

Dopřejte si klidnou chůzi v nebeském pohodlí a dejte navždy sbohem neustálé bolesti v nohou, zádech a problémům s puchýři. Zahoďte nekvalitní obuv a začněte žít bez bolesti!

zdroj obrázku: Andrey_Popov / Shutterstock.com

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit