Seconds of Life – tak zní název druhého alba od U-Prag. Kapela ho vydala na vlastním labelu Every Single Soul a slavnostně ho pokřtila  v pražském Paláci Akropolis, v jedinečném scénografickém pojetí a za doprovodu smyčcového kvarteta. 

Kapelu U-Prag, která na scéně působí od roku 2002, tvoří sedm muzikantů s různými hudebními přesahy. Vedle elektronické složky využívají širokou škálu živých nástrojů a ve svých hudebních experimentech si nekladou meze, což se promítá i do jejich nového alba „Seconds of Life“, které vyšlo v prosinci 2015. Na svém kontě zatím mají album „44 thousand actors in 16 flats“ z roku 2009 a kompilaci „Work 20022007“ shrnující tvorbu z prvních pěti let. Od svého vzniku odehráli přes 170 koncertů po celé ČR, ale také na Slovensku či v Německu, a v současnosti chystají turné k nové desce.

Seconds of Life

Seconds of Life jsou albem momentek a vzácných stavů mysli, jejichž nahodilost a omezené trvání vizuálně vyjadřuje symbol ubíhající vteřinovky. Hudebně ho charakterizují do detailu řešené kompozice a často až filmová atmosféra, kterou v několika skladbách umocňují živé smyčce, s nimiž kapela vedle elektronické složky a dalších nástrojů také pracuje.

Deska vznikla v produkci Šimona Dvorského (autora skladeb) a Daniela Petkeviče. Pod mixem, masteringem a finální produkcí je podepsán Aleš Hyvnar (z kapel Al Yaman či Cartonnage). Vedle mnoha hudebních experimentů se na albu nachází vůbec první česká skladba od U-Prag – Sokol – která je dílem MC Skivera J. Z hostů je dále potřeba vyzdvihnout smyčcové kvarteto Pavla Bořkovce v aranžích od Jana Steinsdorfera a Jana Mazury. Autorem anglických textů je britský zpěvák a songwriter Alasdair Bouch. Grafický design vytvořila Zuzana Dvorská a originálně pojatý obal CD byl vyroben ve spolupráci s firmou Papírna.

Tvorbu U-Prag můžete sledovat na webu www.secondsoflife.cz a nebo na jejich Facebooku!

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit