Seconds of Life – tak zní název druhého alba od U-Prag. Kapela ho vydala na vlastním labelu Every Single Soul a slavnostně ho pokřtila  v pražském Paláci Akropolis, v jedinečném scénografickém pojetí a za doprovodu smyčcového kvarteta. 

Kapelu U-Prag, která na scéně působí od roku 2002, tvoří sedm muzikantů s různými hudebními přesahy. Vedle elektronické složky využívají širokou škálu živých nástrojů a ve svých hudebních experimentech si nekladou meze, což se promítá i do jejich nového alba „Seconds of Life“, které vyšlo v prosinci 2015. Na svém kontě zatím mají album „44 thousand actors in 16 flats“ z roku 2009 a kompilaci „Work 20022007“ shrnující tvorbu z prvních pěti let. Od svého vzniku odehráli přes 170 koncertů po celé ČR, ale také na Slovensku či v Německu, a v současnosti chystají turné k nové desce.

Seconds of Life

Seconds of Life jsou albem momentek a vzácných stavů mysli, jejichž nahodilost a omezené trvání vizuálně vyjadřuje symbol ubíhající vteřinovky. Hudebně ho charakterizují do detailu řešené kompozice a často až filmová atmosféra, kterou v několika skladbách umocňují živé smyčce, s nimiž kapela vedle elektronické složky a dalších nástrojů také pracuje.

Deska vznikla v produkci Šimona Dvorského (autora skladeb) a Daniela Petkeviče. Pod mixem, masteringem a finální produkcí je podepsán Aleš Hyvnar (z kapel Al Yaman či Cartonnage). Vedle mnoha hudebních experimentů se na albu nachází vůbec první česká skladba od U-Prag – Sokol – která je dílem MC Skivera J. Z hostů je dále potřeba vyzdvihnout smyčcové kvarteto Pavla Bořkovce v aranžích od Jana Steinsdorfera a Jana Mazury. Autorem anglických textů je britský zpěvák a songwriter Alasdair Bouch. Grafický design vytvořila Zuzana Dvorská a originálně pojatý obal CD byl vyroben ve spolupráci s firmou Papírna.

Tvorbu U-Prag můžete sledovat na webu www.secondsoflife.cz a nebo na jejich Facebooku!