Zajímalo vás někdy, která světová společnost je vlastně nejbohatší? Nebo kolik byste museli vysypat ze svého prasátka, abyste se mohli stát majitelem McDonald’s? Jestli ano, tak právě tento článek je sepsaný přímo pro Vás. Dnes si totiž představíme TOP 10 nejhodnotnějších značek světa.

apple

Apple

Kdo by neznal značku Apple? Technologický velikán, za kterým stojí dnes již zesnulý génius Steve Jobs. A technologie je právě odvětví, kde se točí největší peníze. Tento rok sice Applu tržby trochu klesly, ale představení nového iPhonu7 opět vytáhlo čísla do výšky. Pokud máte tedy zájem stát se majitelem Apple, vyjde vás to zhruba na 154 mld. dolarů.

google

Google

Snad každý z nás tohle místo navštíví aspoň jednou denně. A tím nemyslím toaletu, ale internetový prohlížeč Google. Společnost Google je sice vlastněná holdingovou společností Alphabet, ale i přesto má sama hodnotu 82 mld. dolarů. A s tím, co je v plánu na nadcházející roky, tak je více než jasné, že hodnota společnosti ještě poroste.

google

Microsoft

Microsoft je již třetí americká nadnárodní společnost, jenž se se svou hodnotou umístila v našem žebříčku. Přeci jen sám zakladatel Bill Gates je jeden ze tří nejbohatších lidí světa. Firma jako taková se zabývá vývojem a výrobou široké škály produktů, a to zejména v oblasti informačních technologií. Hodnota firmy je 72 mld. dolarů.

cola

Coca-Cola

Společnost Coca-Cola je největší světovou společností vyrábějící a prodávající nápoje. Ať už nealkoholické či sirupy. Zároveň se jedná o jednu z největších amerických korporací. Pokud jste si doteď mysleli, že jediný nápoj této společnosti je právě Coca-Cola, tak kromě Coly prodávají také Fantu, Sprite, Cappy či čaje Nestea. Hodnota firmy se pohybuje kolem 58 mld. dolarů.

fb

Facebook

Facebook. Prostě Facebook. Asi není třeba něco více rozepisovat. Společnost, vlastnící nejpoužívanější sociální webový systém, má hodnotu 52.6 mld. dolarů.

 toyota

Toyota

Japonská automobilová společnost, která byla založena mužem jménem Kičiro Tojoda. Jedná se o největšího výrobce automobilů na světě. Krom automobilů vyrábí také dodávky, nákladní automobily, autobusy nebo motory. Krom samotné značky Toyota patří pod koncern také Lexus a Scion. Hodnota firmy je 42.1 mld. dolarů.

ibm

IBM

Celým názvem International Business Machines Corporation je americká akciová společnost, fungující od roku 1911.  Zároveň se jedná o největší akciovou společnost zabývající se informačními technologiemi. Koupě firmy by vás vyšla na 41 mld. dolarů.

disney

Disney

Společnost Walta Disneyho je jedna z největších mediálních a zábavních společností na světě. Byla založena 16. října 1923 Royem a Waltem Disneyovi. Původně jako animované studio Disney Brothers. Dnes je Disney majitelem filmových studií Marvel, Lucasfilms či studia Pixar, ale také několika zábavních televezních stanic jako ABC či ESPN. Pokud si chcete tedy splnit dětský sen a stát se králem světa Disney, vyjde vás to na necelých 40 mld. dolarů.

mcdonald

McDonald’s

Zažil největší propad na trhu za posledních několik let. Světem se šíří styl zdravého jídla a přiznejme si, že to zrovna moc do konceptu McDonaldu nezapadá. I když musím přiznat, že saláty mají dobré. Kdo by McDonald’s neznal, tak se jedná o společnost provozující jeden z největších světových řetězců fastfoodu. Za rozmachem firmy v roce 1960 stojí český imigrant Ray Kroc. Dnes se hodnota firmy pohybuje kolem 37 mld. dolarů.

gem

GE

General Electrics je společnost zabývající se zejména oblastí dopravní technologie. Mimo to také finančnictvím a energetikou. U nás jsme mohli na společnost GE narazit zejména v bankovnictví a to jako GE Money Bank, která se letos, ale se přetransformovala na MONETA  MONEY BANK. Hodnota firmy je 36.7 mld. dolarů.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit