Ve středu večer v pražském Futurum Music Baru vystoupila britská rocková skupina se jménem The Horrors, která nedávno předskakovala skupině Depeche Mode. Skupina, která se “vyloupla” v roce 2005 v Southend-on-Sea, UK. Tvoří ji zpěvák Faris Badwan, kytarista Joshua Hayward, klávesista Tom Cowan, baskytarista Rhys Webb a bubeník Joe Spurgeon. A jak už je známo, britské rockové kapely to dost umí.

Celý koncert jako kdyby se odehrával v jiné dimenzi. Melodické písně, které protínají poněkud galaktické zvuky, dělají naživo posluchači ještě větší husí kůži, než jen při poslechnu celého alba přes sluchátka.

Koncert byl zahájen písničkou Hologram z nového alba V, které má poněkud “creepy” cover. Směska několika růžových hlav z vosku vzbuzuje něco podivného až magického. Setlist byl složen i z dalších písní, které byly starší a vzhledem k chování publika, velmi oblíbené. Z mých nejoblíbenějších nechybělo Who Can Say a Mirror’s Image.

Koncerty, kde britské rockové skupiny vytvoří něco intimního s ne příliš velkým publikem jsou “to die for”. Důkazem všeho je, že se kapela po krátké pauze rozhodla zakončit celý večer písněmi Ghost a Something To Remember Me By. Merch kapely byl na místem k dispozici a já si nemohla nechat ujít příležitost, koupila si vinyl, který je dokonce už podepsaný a vyjímá se v mé LP sbírce vedle gramofonu.

foto: Jan Kuča

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit