Ve středu večer v pražském Futurum Music Baru vystoupila britská rocková skupina se jménem The Horrors, která nedávno předskakovala skupině Depeche Mode. Skupina, která se “vyloupla” v roce 2005 v Southend-on-Sea, UK. Tvoří ji zpěvák Faris Badwan, kytarista Joshua Hayward, klávesista Tom Cowan, baskytarista Rhys Webb a bubeník Joe Spurgeon. A jak už je známo, britské rockové kapely to dost umí.

Celý koncert jako kdyby se odehrával v jiné dimenzi. Melodické písně, které protínají poněkud galaktické zvuky, dělají naživo posluchači ještě větší husí kůži, než jen při poslechnu celého alba přes sluchátka.

Koncert byl zahájen písničkou Hologram z nového alba V, které má poněkud “creepy” cover. Směska několika růžových hlav z vosku vzbuzuje něco podivného až magického. Setlist byl složen i z dalších písní, které byly starší a vzhledem k chování publika, velmi oblíbené. Z mých nejoblíbenějších nechybělo Who Can Say a Mirror’s Image.

Koncerty, kde britské rockové skupiny vytvoří něco intimního s ne příliš velkým publikem jsou “to die for”. Důkazem všeho je, že se kapela po krátké pauze rozhodla zakončit celý večer písněmi Ghost a Something To Remember Me By. Merch kapely byl na místem k dispozici a já si nemohla nechat ujít příležitost, koupila si vinyl, který je dokonce už podepsaný a vyjímá se v mé LP sbírce vedle gramofonu.

foto: Jan Kuča