Již 9. ročník minifestivalu Konec Pololetí se uskuteční 2. února 2017 v Praze. Studenti budou mít znovu možnost oslavit své školní výsledky, ať už jsou jakékoliv. Akce proběhne na třech pódiích klubu Chapeau Rouge a to za jedno vstupné. Vystoupí zde na dvacet neokoukaných interpretů – od kapel po DJ´S – a to hlavně ze studentských kruhů.

Studentská scéna má rozhodně, co nabídnout…

Program je zaměřen především na mladé interprety a publikum. Konec Pololetí tak zaručuje nová neokoukaná jména, o kterých zcela jistě neuslyšíte naposledy. Na Underground Stage se vám vedle známých rapperů Matheuse nebo Hoštyho představí nové projekty jako například indie rockoví Humdrum Light House, Matějovo Děvče nebo mladí Her English Blood. Jeden z prvních koncertů odehraje i nadějná formace Sgt. Jammer. Acoustic stage přinese našlápnuté Vulture nebo nový projekt Horror make-up set. Zajímavý bude zajisté také sólový akustický set Josefa Kaňky (Get Lost), velmi mladá tvář s velkou budoucností Tereza Bolanová nebo začínající formace Diffie Maudit.Slavné kapely za DJským pultem

Kapely plynule vystřídají Djs. Konec Pololetí letos mezi djs představí hned několik tváří, které můžete znát ze slavných českých kapel: Dead Sailor (Mandrage), Tommy Weed (Mydy Rabycad), Tuzex (Smrtislav) nebo Sleeping boy (Vypsaná Fixa). Elektronickou scénu letos zastupují vycházející jména drum&bassu Artomic, Beast Jane, Mustafa a Neuro:lab nebo dubstepové duo Tehixx a BeatFreaqz. Na Bar Stage vystoupí Tommy Weed.

Akce Konec Pololetí vznikla již v roce 2008 a od té doby se do ní zapojuje stále více škol, resp. mladých studentů středních škol a gymnázií, kteří buď hrají v jednom ze školních uskupení či se o tvorbu svých spolužáků a kamarádů zajímají. Organizaci akce mají na starost sami studenti. Celou akci zastřešuje Nerudný fest.cz, o.s., jejíž členové před lety akci zakládali. Tak je zajištěna nejen kontinuita akce, ale též předávání cenných zkušeností z oblasti produkce mladým lidem. Na stejném principu je založena i další mateřská akce festival Student Fest, který je bezpochyby jedním z nejvýraznějších projektů prezentující mladé umělce v Praze. Student Fest 2017 proběhne 5. – 12. dubna v Praze.

Více na www.konecpololeti.cz.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit