Je to tady. Konečně má po letech čekání premiéru pokračování vesmírné ságy Star Wars. A jak nový díl Star Wars VII: Síla se probouzí dopadlo?

Po velkolepé hollywoodské premiéře, která byla podle všech informací největší vůbec a neobešla se bez kilometr dlouhého červeného koberce, se nový díl Star Wars dostal i k nám. Každý si už musel všimnout hypu, který kolem toho je. Star Wars je prostě v posledních dnech všude. Od plyšáků v hračkářství začínaje po profilovové fotky s laserovými meči na Facebooku konče.

Záleží z jakého pohledu se na film díváte. Zarytí fanoušci budou skákat blahem. Všechno, co od nového dílu očekávají, dostanou. Star Wars VII: Síla se probouzí splňuje všechno, co ve všech ostatních filmech. Souboje s laserovými meči, vesmírné letadlové bitvy, humor nadlehčující dramatické situace a samozřejmě úvodní rolovací titulky s původní hudbou. To všechno ale bohužel sráží již poněkolikáté opakované motivy.

Režisér J. J. Abrams se snažil o zachování atmosféry z minulých dílů, což mu sice vyšlo, ale držel se toho tak moc, že různé scény kopírujou již zažité a stává se z toho tak určité klišé, ne-li opakovaná šablona.

Na žádost tvůrců a distributorů nebudeme přibližovat děj. I tak ale můžu říct, že film nabízí mnoho překvapivých momentů, skvěle vykonstruované postavy a nový souboj dobra se zlem. Návrat Hana Sola a Leii je velkolepý a závěrečná finální scéna pořádně navnadí na příští rok, kdy se plánuje již osmý díl této vesmírné ságy.

Nový díl Star Wars je tak jen klasickým pokračováním dílů minulých, ale i tak se na něj do kina vyplatí jít, už jen kvůli tomu, že se stále jedná o jednu z nejlepších ság plné akčních scén, ikonických postav, momentů a výborně napsaných dialogů, které kdy vůbec byly.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?