Je to tady. Konečně má po letech čekání premiéru pokračování vesmírné ságy Star Wars. A jak nový díl Star Wars VII: Síla se probouzí dopadlo?

Po velkolepé hollywoodské premiéře, která byla podle všech informací největší vůbec a neobešla se bez kilometr dlouhého červeného koberce, se nový díl Star Wars dostal i k nám. Každý si už musel všimnout hypu, který kolem toho je. Star Wars je prostě v posledních dnech všude. Od plyšáků v hračkářství začínaje po profilovové fotky s laserovými meči na Facebooku konče.

Záleží z jakého pohledu se na film díváte. Zarytí fanoušci budou skákat blahem. Všechno, co od nového dílu očekávají, dostanou. Star Wars VII: Síla se probouzí splňuje všechno, co ve všech ostatních filmech. Souboje s laserovými meči, vesmírné letadlové bitvy, humor nadlehčující dramatické situace a samozřejmě úvodní rolovací titulky s původní hudbou. To všechno ale bohužel sráží již poněkolikáté opakované motivy.

Režisér J. J. Abrams se snažil o zachování atmosféry z minulých dílů, což mu sice vyšlo, ale držel se toho tak moc, že různé scény kopírujou již zažité a stává se z toho tak určité klišé, ne-li opakovaná šablona.

Na žádost tvůrců a distributorů nebudeme přibližovat děj. I tak ale můžu říct, že film nabízí mnoho překvapivých momentů, skvěle vykonstruované postavy a nový souboj dobra se zlem. Návrat Hana Sola a Leii je velkolepý a závěrečná finální scéna pořádně navnadí na příští rok, kdy se plánuje již osmý díl této vesmírné ságy.

Nový díl Star Wars je tak jen klasickým pokračováním dílů minulých, ale i tak se na něj do kina vyplatí jít, už jen kvůli tomu, že se stále jedná o jednu z nejlepších ság plné akčních scén, ikonických postav, momentů a výborně napsaných dialogů, které kdy vůbec byly.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit