Studenti na všech vysokých školách už nervózně vyhlížejí první zkoušky, léto se ozývá a sportoviště před kolejemi se začínají plnit. To je ten správný impuls pro 3. ročník sportovně – hudebního studentského festivalu Sport4Sudents. Jediná velká studentská akce na kolejích Jižního Města proběhne ve středu 18. května 2016.

Festival letos přivítá i zahraničního hosta. Elektro – popová kapela Purist z Bratislavi roztančí  Jižák. Mezi dalšími účinkujícími jsou ATMO music, Nebe, Zelenina, Pilot a High Lights. K festivalu bezpochyby patří i sportovní klání. Přihlašování do turnajů ve floorballu, volleyballu a streetballu je spuštěné a určené nejen pros studenty. Střecha kolejí, odkud si můžete slanit kolej, je přístupná jen jednou ročně právě pro potřeby festivalu. Nad celým areálem mezi budovami kolejí se budou procházet slacklinisti na higline. Kdo by se bál na střeše budovy kolejí, může se rozehřát na nízkých lanových překážkách, které budou připraveny v areálu.

Sport4Students_1

„Rádi bychom koleje na Jižáku přiblížili studentům i obyvatelům přilehlého sídliště z trochu  jiné perspektivy. Proto slaňování, highline a další srandy. Chystáme ještě jedno překvapení, které nikdy na vysokoškolských kolejích nebylo. Vše ale závisí na počasí. Moc si vážíme podpory od vedení kolejí. Jsou rádi, že se na jejich kolejích něco děje a že iniciativa jde od samotných studentů,“ komentuje festivalové dění student VŠCHT Praha a jeden z organizátorů Martin Jakubec.

V rámci festivalu proběhne i konference sportovců v přilehlém konferenčním centru na koleji Sázava. Jedním z hlavních hostů je i profesionální BMX rider Michael Beran. Diskuze bude o jeho cestování, sportu i sponzoringu.

Záštitu nad celou akcí přejímá rektor VŠCHT Praha, prof. Ing. Karel Melzoch, CSc., rektorka Vysoké školy ekonomické v Praze, Prof. Ing. Hana Machková, CSc a starostka MČ Praha – Kunratice, Ing. Lenka Alinčová.

s4s_poster

Sport4Students 2016, 18. 5. 2016 – Koleje Jižního Města. Novinky sledujte na FB události a nakonec si můžete přehrát aftermovie z dřívějších časů.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit