Španělské město Valencii trápí jeden problém – nedostatek městského prostoru. Designér-samouk Fernando Abellanas však nedávno přišel s novou odpovědí na toto téma a pod dopravní most umístil stylové pop-up studio.

foto: Jose Manuel Pedrajas

Malý útulný pracovní prostor je dokonce pohyblivý. Pomocí kolejnic a ruční kliky je možné celou konstrukci přesouvat z jedné strany mostu na druhou.

Celému konceptu daly za vznik autorovy nostalgické vzpomínky z dětství, když se jako malý skrýval pod stolem nebo ve skříni: “Ten pocit být skrytý, ale zároveň stále moci slyšet a vidět, co se kolem nás děje,” říká Fernando. “Sledovat projíždějící auta a vlaky, aniž by o mně věděli, mi dává zvláštní pocit klidu.”

foto: Jose Manuel Pedrajas

Přesné umístění studia, díky kterému může Fernando Abellanas uniknout z každodenního rutinního městského prostředí, je však tajemstvím a je součástí kolekce prostorů, které průběžně vytváří. “Projekt je pomíjivou intervencí, která zůstane naživu tak dlouho, dokud jej nikdo nenajde a neukradne, nebo se někdo z autorit nerozhodne jej odstranit,” dodává.

zdroj: thespaces.com

foto: Jose Manuel Pedrajas

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit