Zlomvaz Festival, který je součástí Pražského Quadriennale, nabízí kromě návštěvy DAMU a dalších podobných míst i jedno speciální. Tím je SpaceLab OFF Scéna, kterou jsme měli možnost navštívit.

Mezi Klárovem a Kampou se u vody schovává místo, které stále zůstává pražanům skryté. Tím je Containall, neboli velký kontejner předělaný na bufet pro kolemjdoucí. Hned vedle stojí budova, ve které se každý den odehrává OFF Program Zlomvazu.

Když nepočítáme recepci v přízemí, tak se jedná o vybydlenou budovu, která autorům interaktivní výstavy nabídla obrovské možnosti. Ve druhém patře se toho ale chopili po svém a místo nechali tak, jak je. Kromě repráků v každé místnosti, ke kterým si můžete připojit vlastní telefon, a beden od piva na posezení. Zdi jsou oprýskané, místy i pomalované. Prostory jak dělané na pořádné párty, kterých se tu koná spoustu. Ještě dnes tu například vystoupí různí hudební umělci, představující elektroniku, house, DnB, techno a další.

V prvním patře najdeme obdobné prostory, které jsou ale tentokrát zařízené. No, jak se to vezme. Jednotlivé místnosti jsou zařízené ve stylu psychedelických představ a snů, včetně vany uprostřed místnosti, kolem které najdeme různé hygienické potřeby. Dále například skleník s hlínou po celé podlaze a rostlinami, nebo místnost plnou pomalovaných map. Prostě a jednoduše místo, které si zamiluje každý hipster na světě.

Pokud tedy ještě nevíte co dneska a zítra podniknout, rozhodně se zastavte v téhle budově plné fantazie na adrese Cihelná 4!

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit