První expanze amerického festivalu Lollapalooza na starý kontinent předčila všechna očekávání. Kapacita berlínského letiště Tempelhof, kde festival 12. a 13. září proběhne, je do posledního místa zaplněna a týden před konáním festivalu najdete na všech plakátech pouze sdělení “sold out” – vyprodáno. Je tak jasné, že právě tento festival bude největší kulturní akcí, kterou toto letiště zažije.


 

11951276_723925724380510_5792907224875384860_n


Během dvou dnů se zde představí např. Muse, Macklemore & Ryan Lewis, Seed, Beatsteaks, Bastille, The Libertines, Fatboy Slim, Tame Impala, Hot Chip, Digitalism, Kygo, Robin Schulz a další.

Lollapalooza však není jen o hudbě. Tvůrci festivalu pracují již několik měsíců na konceptu zábavní zóny Lolla Fun Fair nebo galerie pod širým nebem LollaArt. Svou zábavu si najdou i nejmenší návštěvníci v rámci Kidzapaloozy.

Vzhledem k tomu, že na festival se chystá i nemalý počet návštěvníků z České republiky, přinášíme přehled praktických tipů a doporučení, jak se na festivalu nejsnáze orientovat.


Festivalová aplikace

Oficiální aplikaci Lollapalooza Berlin App nabízí ke stažení Apple Store i Google Play Store. Díky ní budete mít skvělý přehled o všech místech v areálu a samozřejmě i o umělcích a časech, kdy vystupují.

Doprava z ČR – bus

Po dohodě s organizátory festivalu nabízí Eurolines cenově zvýhodněné obousměrné jízdenky do Berlína. Jak jízdenku získat se dozvíte zde: www.elines.cz/cz/s-eurolines-do-berlina-na-festival-lollapalooza

Doprava z ČR – vlak

Pro cestu do Berlína vlakem je výhodné využít Včasné jízdenky Evropa, kterou si můžete zakoupit na www.cd.cz.

Registrace vstupenek

Před vstupem do areálu a tedy i kontrolou vstupenky na hlavním vstupu je potřeba vstupenku aktivovat. Aktivaci provedete zde: login.lollapaloozade.com. Díky této registraci je také možné vstupenku bez obav přenechat či prodat třetí osobě.

Bezhotovostní festival

Také Lollapalooza se připojila k festivalům, kde nemusíte hledat peníze po kapsách a stačí vám jeden náramek, který si nabijete na potřebnou částku a v areálu jej využíváte k bezhotovostnímu placení.

FAQ

Odpovědi na nejčastější dotazy: http://www.lollapaloozade.com/en/faqs/


Patříte vy mezi šťastlivce, co si stihli koupit vstupenky a vypraví se na tento jedinečný festival?

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?

CZECHMAG STORE