První expanze amerického festivalu Lollapalooza na starý kontinent předčila všechna očekávání. Kapacita berlínského letiště Tempelhof, kde festival 12. a 13. září proběhne, je do posledního místa zaplněna a týden před konáním festivalu najdete na všech plakátech pouze sdělení “sold out” – vyprodáno. Je tak jasné, že právě tento festival bude největší kulturní akcí, kterou toto letiště zažije.


 

11951276_723925724380510_5792907224875384860_n


Během dvou dnů se zde představí např. Muse, Macklemore & Ryan Lewis, Seed, Beatsteaks, Bastille, The Libertines, Fatboy Slim, Tame Impala, Hot Chip, Digitalism, Kygo, Robin Schulz a další.

Lollapalooza však není jen o hudbě. Tvůrci festivalu pracují již několik měsíců na konceptu zábavní zóny Lolla Fun Fair nebo galerie pod širým nebem LollaArt. Svou zábavu si najdou i nejmenší návštěvníci v rámci Kidzapaloozy.

Vzhledem k tomu, že na festival se chystá i nemalý počet návštěvníků z České republiky, přinášíme přehled praktických tipů a doporučení, jak se na festivalu nejsnáze orientovat.


Festivalová aplikace

Oficiální aplikaci Lollapalooza Berlin App nabízí ke stažení Apple Store i Google Play Store. Díky ní budete mít skvělý přehled o všech místech v areálu a samozřejmě i o umělcích a časech, kdy vystupují.

Doprava z ČR – bus

Po dohodě s organizátory festivalu nabízí Eurolines cenově zvýhodněné obousměrné jízdenky do Berlína. Jak jízdenku získat se dozvíte zde: www.elines.cz/cz/s-eurolines-do-berlina-na-festival-lollapalooza

Doprava z ČR – vlak

Pro cestu do Berlína vlakem je výhodné využít Včasné jízdenky Evropa, kterou si můžete zakoupit na www.cd.cz.

Registrace vstupenek

Před vstupem do areálu a tedy i kontrolou vstupenky na hlavním vstupu je potřeba vstupenku aktivovat. Aktivaci provedete zde: login.lollapaloozade.com. Díky této registraci je také možné vstupenku bez obav přenechat či prodat třetí osobě.

Bezhotovostní festival

Také Lollapalooza se připojila k festivalům, kde nemusíte hledat peníze po kapsách a stačí vám jeden náramek, který si nabijete na potřebnou částku a v areálu jej využíváte k bezhotovostnímu placení.

FAQ

Odpovědi na nejčastější dotazy: http://www.lollapaloozade.com/en/faqs/


Patříte vy mezi šťastlivce, co si stihli koupit vstupenky a vypraví se na tento jedinečný festival?

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit