Nadějná noise rocková kapela sinks nabyla za poměrně krátkou dobu existence velké obliby fanoušků. Po svých třech EP vydává v polovině května na labelu Korobushka Records svoje první album, ze kterého v pátek 23. dubna 2021 vypouští první vlaštovku, single Serotonin s videoklipem.

Kapela sinks vznikla teprve v roce 2019 v sestavě Vendula Pukyšová, Peter Štímel a Antonín Mika. Za cíl si klade tvořit minimalistickou, ale expresivní hudbu, zároveň brát vážně lyrickou stránku a oprostit se od většiny hudebních klišé současné nezávislé scény. Z tvorby je cítit inspirace počátky britské post punkové vlny, stejně jako soudobými noiseovými a punkovými projekty. 

Singlem s videem předcházející eponymní debut vykreslují sinks náladu, kterou mohou očekávat posluchači jejich nadcházejícího alba. Zmatek, hluk, obskurnost. Momentální projev kapely pramení z hledání průniků něhy a hrubosti, obsese a apatie, či strohosti a pompéznosti. sinks věří, že jak vizuální, tak sonický zážitek spjatý se singlem Serotonin poslouží jako věrná předzvěst atmosféry, kterou dne 14. 5. 2021 vycházející eponymní album přinese. Textově představuje písnička přesně to, na co k ní natočené video navazuje. Drink Yourself to Sleep.  

“Protože jsem album se sinks nahrával a mixoval, měl jsem možnost poznat hlouběji, o co v písních jde. A to jsem se pak také snažil promítnout do videoklipu,” říká tvůrce videa Nichi Mlebom a dodává: “Drink Yourself to Sleep vnímám jako součást rutiny, která zahrnuje i vypořádávání se s tlakem zaneprázdněného života a odpadky, které se samy sbírají, tuto rutinu demonstrují,” říká tvůrce videa Nichi Mlebom.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit