Veletrh léčivých bylin a především konopí, to je Cannafest. Tato velkolepá událost se bude konat letos už sedmým rokem. Termín letošního veletrhu je 11.–13. listopadu 2016 a místo? Jako obvykle! Výstaviště v Praze – Holešovicích. Ptáte se co bude obsahovat?

ROLLS AND SMOKING CHILLOUT ZONE

Už tradičně nesmí chybět vyhřátá chillout zóna od firmy Rolls a Smoking. Co že nám vlastně nabídne? Nabídne nám možnost odpočinku a posezení při poslechu hudby z vybraného programu DJs, program naleznete zde. Dobře zásobovaný bar vás určitě plně potěší a dva fotbálkové stoly stejně tak! O atmosféru se postarají UV obrazy Daniela Kreibicha a video mapping od Kino Cirkus.

Chillout zóna bude umístěna před hlavním vchodem na veletrh v unikátních kopulovitých stanech.

Přednášející

O přednášející nebude samozřejmě nouze, představí se tu lidé z celého světa! Novinky v oblasti výzkumu představí na veletrhu již tradičně doc. Lumír Hanuš společně s dalšími odborníky, věnujícími se problematice využívání konopí v medicíně.                                Účast na veletrhu potvrdili také Janet Sweeneyová nebo Dr. Robert Melamede ze Spojených států, který na veletrhu vystoupí s přednáškou na téma praktické léčby konopným výtažkem. Z Izraele do Prahy se dorazí podívat například Dr. Yehuda Baruch nebo prof. Oded Šosejov. Španělské odborníky bude zastupovat Dr. Guillermo Velasco.     Zajímavých témat, kterým se bude konference věnovat je poměrně velké množství, lze jmenovat například semináře o využití CBD, o pěstování, právu a legislativě u nás i ve světě, či o obchodních příležitostech na americkém trhu.

WORKSHOPOVÁ ZÓNA KONOPA

Konopa z. s. pro vás připraví velice kreativní dílny zpracování konopí: můžete si zde vyzkoušet, jak se z rostlin získává vlákno i co si z něj můžeme pomocí různých technik vyrobit, ať už je to technika ručního předení, tkaní, paličkování, tradiční výrobou provazů či praktické ukázky stavebního využití konopných surovin. Nahlédnutí ke kuchaři, který připravuje chutné pokrmy a nápoje z konopných semínek a oleje, může být inspirativní určitě pro každého.

Atmoška?

Atmosféru celého veletrhu krásně doladí doprovodný program. Návštěvníci se zde mohou těšit na oblíbenou Vapo Lounge, jejíž hlavním partnerem je společnost o.PEN Vape, takže pokud vás zajímá, jaký je rozdíl mezi vaporizací a kouřením nebo potřebujete poradit s výběrem správného vaporizéru, je to ta správná volba! Též nebude chybět ani foto-stan nebo dětský koutek, kde mohou rodiče s klidným srdcem svěřit své děti profesionálním chůvám nebo využít kojící či přebalovací koutek.

KONOPNÉ OBČERSTVENÍ!

A pokud vás veletrh pořád dosti nezaujal, tak přichází to nejchutnější na konec! Na celém Cannafestu bude k dostání speciální konopné občerstvení, které není jen zdravé, ale také chutné a výživné.

K přípravě specialit nabízených v rámci konopného cateringu se používají dostupné konopné produkty a bio-suroviny. Speciality budou připravovány z čerstvých surovin a z polotovarů vlastní výroby přímo na místě. Použitý bude konopný olej, konopná mouka, konopná sůl, semínka a sušené listy. V receptech nejsou využívány žádné modifikátory ani stabilizátory chuti.

Veškeré další info včetně e-shopu naleznete na oficiálních stránkách Cannafestu. Info o Cannafest Rolls and Smoking chillout zone včetně programu naleznete na facebookovém eventu.

Další informace: Vstupenky, facebookové stránky Cannafestu a stránky firmy Rolls.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit