Holywater je (stále relativně mladá) česká streatwearová značka – vznikla na začátku roku 2016 a stojí za ní dva kluci Jan Posekaný a Petr Hanousek. Za dva roky existence mají na kontě již pět menších projektů a kolaboraci se značkou Major Dagga. Nyní přichází s novou kolekcí.

Již 16. ledna potěšila značka Holywater své fanoušky, když vypustila první dva kousky z nové kolekce, další části vycházejí právě teď. Nejen o nové kolekci, ale i o svých názorech a plánech do budoucna nám něco prozradil Honza.

Co je Holywater? Jak jste začali a co bylo v počátcích nejtěžší?

Holywater je mladá česká streetwearová značka. V překladu z angličtiny to znamená svěcená voda, což je v našem případě lean, který následně krystalizuje, proto také používáme fialovou barvu. Začali jsme z ničeho, jednoho dne jsme s Péťou přišli s nápadem a postupně ho začali realizovat. Asi nejtěžší bylo získat známosti potřebné k výrobnímu procesu a podobným věcem.

Kdo všechno stojí za vaší značkou?

Děláme na všem dva, s mým společníkem a grafikem, zdravím Péťu Hanouska, společně dávame dohromady nápady a podobně, on se stará o grafiku a já o textil a výrobu. Někdy se do procesu zapojí i má přítelkyně.

O čem je a co obsahuje nová kolekce?

V naši nový kolekci představujeme nové logo. Kolekce obsahuje různé barvy mikin s kapucí i bez kapuce, triček s krátkým a dlouhým rukávem a také jsme si pro vás připravili i trička v dámském střihu.

Na poli česko-slovenské módy je poměrně velký přetlak všech možných značek, v čem jste jiní, lepší, čím se chcete lišit?

Snažíme se pořád dělat nové věci a nové designy. Také věci neprodáváme za tak velkou cenu, protože naším účelem není vydělat peníze, ale zajistit peníze na výrobu dalších kolekcí.

Pravděpodobně sleduješ módní scénu u nás i v zahraničí. Dokázal bys jmenovat 2 značky z Česka/Slovenska a 2 ze zahraničí, o kterých si myslíš, že svoji práci odvádějí dobře a jsou pro vás třeba i inspirací?

Na CZ/SK scéně to je určitě My Dear clothing a UKNOW. V zahraničí to je VETEMENTS a BALENCIAGA.

Jaké máte nyní plány a cíle? Kam se chcete posunout, čeho chcete dosáhnout?

Současný cíl je určitě dostat se do podvědomí více lidí. Do budoucna bychom chtěli vlastní střihy a podobně a pohybovat se nejen ve streetwearu, ale také v jiných odvětvích módy.

Díky za rozhovor.

Také díky. Chtěl bych poděkovat lidem kteří se zapojují do chodu značky a hlavně lidem kteří nás podporují a doposud podporovali.

Instagram
Facebook

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit