Než si něco řekneme o druhém mixtapu Lil Yachtyho – Lil Boat, tak vám představím, kdo to vlastně Lil Yachty je.

Lil Yachty je rapper z Atlanty. Čím je originální? Ať už svými červenými vlasy, ve kterých má buď průhledné a nebo červené korálky nebo i svým rapem, do kterého i zpívá a má své vlastní originální melodie. Vystupoval i jako model na listening party The Life Of Pablo a představení Yeezy Season 3.

16

Nyní již k mixtapu

14 tracků, na nichž má i zajímavá jména, jako např. Young Thug a třetina Migos – Quavo. Lil Boat je Yachtyho druhý mixtape a kvalita produkcí a všeho ostatního se od předešlých věcí zvedla na úplně novou úroveň. To se bude zlepšovat i nyní, když se Yachtyho ujaly kvalitní nahrávací studia a společnosti. Na tomto projektu se Yachty “rozděluje” na dvě osobnosti – Lil Yachty a Lil Boat. Díky tomuto mixtapu se o Lil Yachtyho začaly zajímat zdroje jako XXL, Complex, Noisey a spousta dalších.

Již v prvním tracku “Intro (Just Keep Swimming)” je vidět rozdělení osobností. V první části rapuje jako Lil Boat, v druhé již jako Lil Yachty. “Not My Bro” je o negativní i pozitivní straně slávy a toho, co všechno se změnilo. “1 Night”, asi můj nejoblíbenější track z mixtapu Lil Yachty dle jeho slov napsal během 5 minut cestou do studia a na SoundCloudu se to stalo hitem, jelikož byl tento song použitý v jednom virálním skeči. Song je o tom, jak ženy, se kterými je, s ním chtějí strávit zbytek života, on však nemůže mít ženu a chce jí jen na jednu noc. Ale i přesto, že si ji nechce vzít, si i tak užívá její společnosti. Je tam zmíněno i to, jak je Yachty bohatý, jelikož si může dovolit být ve Four Seasons na dva roky – jedna noc ve Four Seasons stojí $299, 2 roky tedy $218,270. “Fucked Over” je track o Yachtyho expřítelkyni, která se snažila vrátit do jeho života poté, co se stal bohatým a slavným. Mixtape uzavírá track “We Did It (Outro)”, kde Yachty oslavuje svůj úspěch a zmiňuje všechny lidi, co mu nevěřili, že to dokáže.

Mixtape mám rád hlavně díky tomu, že je to něco jiného a Yachty není jen wannabe rapper, co by si hrál na někoho jiného. Nějaký vyložený banger mi tam asi chybí, to je asi taková jedna vada. Proto tomuhle projektu dávám 93 %. Yachty má před sebou zajímavou budoucnost, spolupracovat bude určitě i s Kanye Westem na jeho novém albu a můžete pro něj i zde hlasovat, aby měl své místo v XXL 2016 Freshman.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit