Naše subkultura se ve svých začátcích vyznačovala zejména odlišností od společensky zaběhnutých pravidel a vzájemným respektem mezi členy, kteří stáli při budování scény. Lidé se poznávali a projevovali si navzájem sympatie ohledně podobného vkusu, co se přirozeně masivním nárůstem popularizace subkultury vytratilo, a k čemuž nemalou mírou přispěl i přerod skutečných osobních setkání v ty interaktivní. FASHION DEALã s podtitulem no space for hate, just pure love of the game vytvoří místo, kde se milovníci této kultury budou moci opět společně setkat. Prodejci na dva dny v roce zapomenou na konkurenční boj a odprezentují svou práci nejlepším možným způsobem. Mladým značkám bude věnována stejná pozornost jako největším hráčům ve hře a největší hráči ve hře budou moci prokázat srdce kultuře, jejíž jsou součástí.

Co je FASHION DEALã?

FASHION DEALã zastřešuje setkání urban kultury, která z undergroundu přerostla do mainstreamu, ale stále si zachovala svou tvář. Je to místo pro pevný základ: hudebníci, tanečníci, graffiti a street art umělci, sběratelé desek a tenisek; pro důležitou složku: prodejci tenisek a streetwear-u, lokální a významné značky, které jsou nedílnou součástí urban kultury; a pro aktuální hype: bloggeři, YouTubeři, trendsetteři, influenceři.


Loňský nultý ročník v Bratislavě přilákal nad 1300 mladých lidí, kteří se pod jednou střechou střetli s prodejci různých značek. Spolu s doprovodným programem v podobě talků, zajímavých lidí a dobrou hudbou se nesly dva dny v Laurinské ulici, které si můžete připomenout zde.

Akce pokračuje i letos a pro její velký úspěch se dostane i do Prahy, konkrétně do Kafkova domu. Ve čtyrech patrech bude možnost si během FASHION DEALã dnů projít jednotlivé značky, seznámit se s prodejci a oproti loňskému ročníku bude možnost si zakoupit vybrané zboží přímo na místě.

“Chceme ukázat lidem, že urban kultura není jenom o módě a nakupování!”

Ani letos nebudou chybět tématické diskuze a bohatý program se zajimavými hosty, kteří se těší na Vaší účast, jelikož urban kultura je především i o Vás!

Bratislavský FASHION DEALã začíná 22. a 23. dubna 2016 a o necelý měsíc později 20. a 21. května 2016 v Praze.

NO SPACE FOR HATE, JUST PURE LOVE OF THE GAME
NO SPACE FOR HATE, JUST PURE LOVE OF THE GAME

Jména prodejců, hostů a celý program pro Prahu bude brzy uveřejněn. Všechny důležité informace najdete na oficiálním webu a na Facebooku či Instagramu. Přijďte se sami přesvědčit, že první ročník bude stát za to!