Naše subkultura se ve svých začátcích vyznačovala zejména odlišností od společensky zaběhnutých pravidel a vzájemným respektem mezi členy, kteří stáli při budování scény. Lidé se poznávali a projevovali si navzájem sympatie ohledně podobného vkusu, co se přirozeně masivním nárůstem popularizace subkultury vytratilo, a k čemuž nemalou mírou přispěl i přerod skutečných osobních setkání v ty interaktivní. FASHION DEALã s podtitulem no space for hate, just pure love of the game vytvoří místo, kde se milovníci této kultury budou moci opět společně setkat. Prodejci na dva dny v roce zapomenou na konkurenční boj a odprezentují svou práci nejlepším možným způsobem. Mladým značkám bude věnována stejná pozornost jako největším hráčům ve hře a největší hráči ve hře budou moci prokázat srdce kultuře, jejíž jsou součástí.

Co je FASHION DEALã?

FASHION DEALã zastřešuje setkání urban kultury, která z undergroundu přerostla do mainstreamu, ale stále si zachovala svou tvář. Je to místo pro pevný základ: hudebníci, tanečníci, graffiti a street art umělci, sběratelé desek a tenisek; pro důležitou složku: prodejci tenisek a streetwear-u, lokální a významné značky, které jsou nedílnou součástí urban kultury; a pro aktuální hype: bloggeři, YouTubeři, trendsetteři, influenceři.


Loňský nultý ročník v Bratislavě přilákal nad 1300 mladých lidí, kteří se pod jednou střechou střetli s prodejci různých značek. Spolu s doprovodným programem v podobě talků, zajímavých lidí a dobrou hudbou se nesly dva dny v Laurinské ulici, které si můžete připomenout zde.

Akce pokračuje i letos a pro její velký úspěch se dostane i do Prahy, konkrétně do Kafkova domu. Ve čtyrech patrech bude možnost si během FASHION DEALã dnů projít jednotlivé značky, seznámit se s prodejci a oproti loňskému ročníku bude možnost si zakoupit vybrané zboží přímo na místě.

“Chceme ukázat lidem, že urban kultura není jenom o módě a nakupování!”

Ani letos nebudou chybět tématické diskuze a bohatý program se zajimavými hosty, kteří se těší na Vaší účast, jelikož urban kultura je především i o Vás!

Bratislavský FASHION DEALã začíná 22. a 23. dubna 2016 a o necelý měsíc později 20. a 21. května 2016 v Praze.

NO SPACE FOR HATE, JUST PURE LOVE OF THE GAME
NO SPACE FOR HATE, JUST PURE LOVE OF THE GAME

Jména prodejců, hostů a celý program pro Prahu bude brzy uveřejněn. Všechny důležité informace najdete na oficiálním webu a na Facebooku či Instagramu. Přijďte se sami přesvědčit, že první ročník bude stát za to!

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit