Asociace společenské odpovědnosti organizuje unikátní debatu žen prezidentských kandidátů „První dámy mezi námi“ s podtitulem Role první dámy, ženy, která bude stát po boku příštího prezidenta. Debaty, která se uskuteční v pátek 5. ledna 2018 od 19.00 hodin v prostorách Pražské křižovatky, se zúčastní celkem sedm partnerek kandidátů na prezidenta České republiky 2018.

Jediná debata svého druhu tak dává přesně týden před prezidentskými volbami prostor důležitým ženám prezidentských kandidátů. “Nejedná se však o klasickou předvolební debatu v duchu – volte mého muže, protože je nejlepší… Pořádáme debatu se ženami, které považujeme za zajímavé kvůli jejich životní dráze, zkušenostem a postojům k důležitým tématům. Proto jim dáváme prostor. Chceme je slyšet, protože zajímavých žen je ve veřejném prostoru slyšet stále málo,” dodává Lucie Mádlová, výkonná ředitelka Asociace společenské odpovědnosti, která debatu pořádá.

Moderovaná debata se mimo jiné dotkne témat, jako jsou role žen ve veřejném prostoru v České republice, jejich vztahu k filantropii a spoluvytváření zdravé občanské společnosti, a v neposlední řadě i jejich představě o roli první dámy. Debatu bude moderovat Petr Šimůnek, šéfredaktor časopisu Forbes Česko.

Akce se zúčastní významní představitelé byznysu, veřejné správy i občanské společnosti. Debata bude zároveň otevřená pro širokou veřejnost podle kapacity Pražské křižovatky. Bezplatné vstupenky na akci však byly během chvíle rozebrány.

Pozvání na debatu potvrdily Bohumila Bračíková, Eva Drahošová, Klára Fischerová, Michaela Horáčková, Monika Hilšerová, Eliška Hynková a Lucie Talmanová.


Kdy: pátek 5. ledna 2018 od 19:00 hodin

Kde: Pražská křižovatka, kostel sv. Anny (Zlatá 211/1, 110 00 Staré Město)


Veškeré informace o debatě naleznete na webových stránkách www.prvnidamy.cz. Aktuality můžete sledovat na facebookové události První dámy mezi námi: debata žen prezidentských kandidátů 2018.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit