22. ročník divadelního festivalu Zlomvaz začíná již tento týden ve čtvrtek a bude trvat až do neděle 28. června. Proč si ho nenechat ujít a na co se můžete těšit? Ve videu nám pro vás všechno důležité pověděl jeden z organizátorů Honza Búrik.

Pozvánka na Zlomvaz Festival (18. – 28. 6.)

Zlomvaz Festival

Jádrem letošního Zlomvaz Festivalu je divadelní přehlídka, během které se v Divadle DISK a Studiu Řetízek představí na třicet studentských inscenací včetně inscenací divadelních škol z Brazílie, Thajska nebo například Jižní Koreje. Zároveň se zúčastní i tradiční partneři festivalu – brněnská JAMU, bratislavská VŠMU a AKU z Banské Bystrice.

Součástí přehlídky bude letos také třicet Pouličních představení, která se budou odehrávat na Jungmannově náměstí po celou dobu trvání festivalu a jejichž aktéry budou rovněž studenti vysokých uměleckých škol z celého světa. DAMU bude během Zlomvazu zároveň místem setkání pro studenty přijíždějící na PQ. Oficiální program festivalu tak doplní každý večer SpaceLab OFF Program v Containallu nebo otevřený bar na střeše Divadla DISK.

Letošní ročník festivalu je organizován studenty 2. ročníku katedry produkce Divadelní fakulty AMU ve spolupráci s Pražským Quadriennale, studenty z DePaul University v Chicagu a The Royal Central School of Speech and Drama v Londýně.

zdroj: www.zlomvaz.cz
zdroj: www.zlomvaz.cz

SpaceLab

Projekt SpaceLab je vzdělávací součástí Pražského Quadriennale a tříletého evropského projektu SdílenýProstor: Hudba, Počasí, Politika 2013–2016. SpaceLab opět v rámci Pražského Quadriennale umožní studentům divadelních a uměleckých škol i začínajícím divadelníkům, aby se setkali se špičkovými profesionály v oboru scénografie. Uměleckou vedoucí projektu je znovu po čtyřech letech Jessica Bowles.

zdroj:
www.zlomvaz.cz

Veškerý program naleznete na webových stránkách Zlomvaz Festivalu.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?