22. ročník divadelního festivalu Zlomvaz začíná již tento týden ve čtvrtek a bude trvat až do neděle 28. června. Proč si ho nenechat ujít a na co se můžete těšit? Ve videu nám pro vás všechno důležité pověděl jeden z organizátorů Honza Búrik.

Pozvánka na Zlomvaz Festival (18. – 28. 6.)

Zlomvaz Festival

Jádrem letošního Zlomvaz Festivalu je divadelní přehlídka, během které se v Divadle DISK a Studiu Řetízek představí na třicet studentských inscenací včetně inscenací divadelních škol z Brazílie, Thajska nebo například Jižní Koreje. Zároveň se zúčastní i tradiční partneři festivalu – brněnská JAMU, bratislavská VŠMU a AKU z Banské Bystrice.

Součástí přehlídky bude letos také třicet Pouličních představení, která se budou odehrávat na Jungmannově náměstí po celou dobu trvání festivalu a jejichž aktéry budou rovněž studenti vysokých uměleckých škol z celého světa. DAMU bude během Zlomvazu zároveň místem setkání pro studenty přijíždějící na PQ. Oficiální program festivalu tak doplní každý večer SpaceLab OFF Program v Containallu nebo otevřený bar na střeše Divadla DISK.

Letošní ročník festivalu je organizován studenty 2. ročníku katedry produkce Divadelní fakulty AMU ve spolupráci s Pražským Quadriennale, studenty z DePaul University v Chicagu a The Royal Central School of Speech and Drama v Londýně.

zdroj: www.zlomvaz.cz
zdroj: www.zlomvaz.cz

SpaceLab

Projekt SpaceLab je vzdělávací součástí Pražského Quadriennale a tříletého evropského projektu SdílenýProstor: Hudba, Počasí, Politika 2013–2016. SpaceLab opět v rámci Pražského Quadriennale umožní studentům divadelních a uměleckých škol i začínajícím divadelníkům, aby se setkali se špičkovými profesionály v oboru scénografie. Uměleckou vedoucí projektu je znovu po čtyřech letech Jessica Bowles.

zdroj:
www.zlomvaz.cz

Veškerý program naleznete na webových stránkách Zlomvaz Festivalu.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit