Ať už chcete jít hrát tenis, vydat se s přáteli na túru do hor nebo se jen tak v klidu proběhnout, budete potřebovat správnou sportovní obuv. Bez ní se neobejdete a její výběr není radno podcenit.

Pokud si nedáte pozor na to, co kupujete, brzy budete mít bolavou nohu plnou puchýřů a příští nákup si rozmyslíte dvakrát. My jsme tu ale od toho, abychom vám poradili, jak sportovní boty vybrat napoprvé a této nepříjemné zkušenosti se tak s klidem vyhnout. Pojďme se proto ve stručnosti podívat na to, co tvoří alfu a omegu správného výběru sportovní obuvi.

Účel

Tím prvním, co byste si měli při výběru nových sportovních bot ujasnit, je jejich využití. Řekněte si, k čemu chcete boty používat a co vše od nich očekáváte. Zároveň se nebojte být co nejkonkrétnější. Není žádá ostuda mít vícero sportovních bot. Přeci jen není zrovna nejideálnějším řešením v jedněch botách běhat a zároveň hrát fotbal nebo chodit po horách.

Mějte ty správné boty na každou příležitost – kopačky na fotbal, trekové boty na hory a běžecké na běhání. Možná, že budete chtít ušetřit pár korun a používat jeden pár na všechno, ale za chvíli na vlastní kůži (doslova) zjistíte, že se opravdu vyplatí investovat trošku víc a na každý sport si pořídit to, co je na něj nejlepší. Špatné boty nemusí mít za následek jen zhoršené sportovní výkony, ale i nepříjemné puchýře, zvrtnuté kotníky nebo dlouhodobé poškození chodidel, nebo rovnou celých nohou.

Podrážka

Když už jste si blíže určili k čemu nové boty potřebujete, je čas se podívat na to nejdůležitější – podrážku. Kvalitní podrážka je základ zdravého sportu. Je třeba dbát na to, aby byla z dobrého materiálu, nebyla příliš tvrdá, ale ani příliš měkká a hned se neprošlápla. Pokud vám nebude vyhovovat, radši dejte od daného kusu ruce pryč.

Ostatní technologie

Když už máte určeno, k čemu konkrétně vaši sportovní obuv využijete a víte, jaká by měla být ideální podrážka, jste skoro ve finále. Nyní si stačí projít správnou kategorii sportovních bot a najít ty, které se vám zamlouvají nejvíce. Filtrovat můžete dále podle hmotnosti, nepromokavosti, dalších speciálních technologií, vzhledu, nebo konkrétní značky, pokud již třeba máte nějakého oblíbence. To vše už je jen a jen na vašem rozpočtu a osobních preferencích. Pozornost věnujte také uživatelským recenzím, ty vám nakonec o daném produktu vypoví nejvíc. No a nám už teď nezbývá, než vám popřát příjemný a úspěšný nákup.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit