Mladá zpěvačka a vizuální umělkyně Karolina Beranova se ve své tvorbě posouvá mílovými kroky směrem kupředu, což dokládá dnes, v pátek 8. 4. 2022, vydáním svého debutového hudebního EP s názvem Please Be Gentle. O týden později, 15. 4. 2022, doplní EP i o filmový klip k písni Reaching.

Karolina Beranova je 19 letá písničkářka a audiovizuální umělkyně působící v Praze. Prostřednictvím hudby a vizuálu zkoumá pomyslné hranice reality, které zároveň provází každodenními myšlenkami nad dospíváním, hodnotami a vztahy, spolu s elektrickou kytarou a jemnými vokály a back-in tracky.

Karolina Beranova

Samotné EP Please Be Gentle se skládá ze čtyř melancholických písní, které podobně jako zpěvačky singl Karolina’s Trip, zachycují snovou atmosféru. Ve skladbách zazní převažující angličtina, ale i čeština. Písně popisují téma sobeckosti a s ní spojené dospívání. I přesto, že je to téma náročné, Karolina se snaží v hudbě zaznamenávat určitou naději v dobro a nadhled.

„Na EP jsem spolupracovala opět s Prokopem Korbem alias badfocus, který měl na starosti mix a master. Písně jsem postupně psala od nového roku a letos v únoru, jsme je společně s prvními teplými dny nahráli u Prokopa ve studiu,“ dodává k procesu vzniku sama Karolina.

Jak se zpěvačce EP vydařilo, se můžete přesvědčit už nyní, kdy je EP venku a můžete jej poslouchat na streamingových platformách Spotify apod.

Please Be Gentle (cover art)

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit