I v druhé polovině roku oslavuje značka adidas Originals 45. výročí ikonických tenisek Superstar a dále pátrá po dnešním významu slova superstar.

V hlavní roli se opět objevuje Pharrell Williams, který na jaře letošního roku rozpoutal svými 50 odstíny tenisek Superstar celosvětové šílenství. Na podzim ale nechává mluvit spíše ostatní. V nové kampani vybral pět kreativních umělců, které považuje za skutečně originální a autentické v jejich tvorbě, a společně zjišťují, co znamená být superstar.

Americký rapper Pusha T, ruský herec a režisér Grigorij Dobrygin, mexický graffiti umělec a ilustrátor Smithe, čínská vizuální umělkyně a dokumentaristka VJ Mian a japonská návrhářka šperků a doplňků Yoon spolu s Pharrellem účinkují v sérii černobílých krátkých filmů, které odhalují jejich názor na význam slova superstar.

Šest hlasů, šest tváří, šest kreativců spojuje přesvědčení, že skutečná superstar má při práci pouze jediného diváka v publiku – sebe samotného. Vytváří si své vlastní trendy a standardy, jde si svou cestou a zůstává věrná sama sobě.

Pharrell Williams už svých pět superstar světu odhalil a nyní je na nich, aby sami ukázali, kdo další pro ně je tou pravou superstar. Kampaň se proto nyní přesunuje na sociální sítě, kde Pusha T, Grigorij Dobrygin, Smithe, VJ Mian a Yoon odhalí své tři vlastní superstar a zahájí tak řetězec, který bude vyzdvihovat kreativitu a individualitu pro všechny, kdo se chtějí inspirovat. Kampaň můžete sledovat pomocí #OriginalSuperstar.

Pharrellovy superstar_01

Kdo jsou Pharrellovy superstar?

Že je Pharrell Williams globální hvězdou, o tom není pochyb. Mnozí ho označují za superstar a o to efektněji působí jeho teniskové kolaborace se značkou adidas Originals. Vždyť kdo by nechtěl Superstar tenisky od té pravé superstar. Na jaře jsme viděli poprask kolem jeho 50 odstínů bot Superstar a ani podzim nebude ochuzený o zajímavou kolekci. Nyní ale není v hlavní roli ani Pharrell ani tenisky, ale hlavní slovo dostalo pět umělců, které Pharrell vybral jako originální a skutečné superstar. Seznamte se:

Grigorij Dobrygin

Grigorij Dobrygin od svých 10let studoval v Baletní škole Velkého divadla v Moskvě. Během dalšího studia na Ruské akademii divadelního umění se zaměřil na obory, které jej proslavily, tedy herectví a režisérství. Za své výkony ve filmech Černé moře (2014), Nejhledanější muž (2014), Jak jsem strávil tohle léto (2010) a Černý blesk (2009) si od britského deníku The Guardian vysloužil titul “To nejlepší z ruského kinematografického vývozu”. Grigorij se nyní soustředí na režírování, na kontě má už několik krátkometrážních filmů a jeho první celovečerní dílo je nyní ve fázi post-produkce.

Smithe

Inspirován starými místními komiksy, grafickým designem 50. let a Sci-Fi filmy, Mexičan Smithe začal kreslit graffiti ve svých 13letech. Jako samouk neustále hledal a vyvíjel svůj styl a ve své práci objevoval mnoho témat jako například existencialismus, individualismus nebo člověk jako stroj. Sjednocujícím symbolem jeho díla je defragmentace, díky které vidíme vnitřek jeho postav a to, co je pohání. Zatímco se nejvíce proslavil svými graffiti, Smithe se také zajímá o ilustrace, design, sochařství a hudbu. Jeho práce byly k vidění v Německu, Francii, Belgii, Velké Britání, Španělsku, USA a samozřejmě v rodném Mexiku.

Yoon

Původem z Tokia, Yoon je návrhářka a spoluzakladatelka progresivní značky šperků a doplňku AMBUSH®. Značka, která se nechce zařadit do žádné pevně stanovené kategorie, přináší každoročně několik tematicky laděných kolekcí. V roce 2008, kdy byla založena, působila pouze jako experimentální počin, ale díky jedinečnému designu a kvalitní výrobě si získala širokou popularitu. Osobitý styl, který charakterizuje AMBUSH®, vedl k mnoha zajímavým zakázkám a kolaboracím, z nichž můžeme jmenovat například A Bathing Ape® (NIGO®), Louis Vuitton

(Kim Jones), Maison Kitsuné, SACAI a nebo UNDERCOVER.

Pusha T

Pusha T, vlastním jménem Terrence Thornton, je hvězdný hip-hoper z americké Virginia Beach. V roce 2010 získal smlouvu s nahrávací společností Kanye Westa G.O.O.D. music. Následovalo několik projektů pro tento label jako například album My Beautiful Dark Twisted Fantasy nebo sérii nahrávek G.O.O.D. Fridays. V březnu 2011 vydal svou první sólovou mixtape Fear of God, kterou následovala Fear of God 2: Let Us Pray. V roce 2013 G.O.O.D. music vydala oficiální debutové album Pusha T s názvem My Name Is My Name, na kterém se objevují kromě dalších také 2 Chainz nebo Kendrick Lamar.

VJ Mian

Mian, čínským jménem Luna Tang, je vizuální umělkyně a filmová nadšenkyně. Mian je extrémně talentovaná v oblasti vizuálního designu a miluje živá představení. Mnohaletá zkušenost s natáčením dokumentárních filmů a experimentálních videí jí je oporou během profesionálních VJ vystoupeních na velkolepých hudebních festivalech a show. Kromě VJ-ingu se Mian věnuje také designu multimediálních interaktivních instalací a designu galerií umění. Skrze svou uměleckou tvorbu Mian předává publiku své emoce a neustále tak nabízí něco nového.


Více o adidas Originals Superstar

Od svých skromných začátků sportovní basketbalové obuvi se adidas Originals Superstar vyšvihly až na výsluní streetové módy a získaly status módní legendy. Od uvedení v roce 1969 hrály Superstar klíčovou roli v přesunu od sportovní funkční módy do ulic, který dal vzniknout dnes již jasně vyhraněné srteetové módě. Milovány v průběhu čtyř desetiletí, klasický čistý vzhled Superstar je obdivován dnes, stejně jako když se poprvé objevily na basketbalové palubovce.

Výroční rok 2015 se pro adidas Originals Superstar ponese především ve znamení nových provedení a kolaborací s uznávanými umělci.

#originalsuperstar

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit