Dne 13. listopadu 2017 představil koňak LOUIS XIII. píseň “100 Years” – The Song We’ll Only Hear If We Care. Jedinečná hudební kompozice vytvořená Pharrellem Williamsem, která bude vydána až v roce 2117. LOUIS XIII. navázal spolupráci s Pharrellem na tomto ojedinělém projektu kvůli společnému zájmu o životní prostředí. Píseň je tvůrčím vyjádřením křehkého vztahu mezi přírodou, časem a dopadem lidského konání na životní prostředí. Stejně tak, jako se koňak LOUIS XIII. soustředí na budoucnost a předání výjimečného zážitku, tak i my bychom se měli zaměřit na to, abychom příštím generacím zachovali to nejlepší, co naše Země nabízí.

Pharellova unikátní píseň je nahrána na speciální desku vyrobenou z hlíny z křídové půdy, která se nachází v regionu Cognac ve Francii. Nahrávka je uložena ve sklepích LOUISE XIII. v nejmodernějším bezpečnostním trezoru, speciálně navrženém společností Fichet-Bauche, který může zničit pouze voda. Pokud se tedy hladina moří v důsledku klimatických změn bude i nadále zvyšovat tak alarmujícím tempem jako doteď, vědci předpokládají, že za 100 let by významná část světové půdy mohla být pod vodou. Jedinou možností, jak uchovat tento originální kus hudby, aby si je další generace mohly poslechnout v příštím století, je zaměřit se na tragické důsledky globálního oteplování. Pokud nezměníme svůj dosavadní vliv na životní prostředí, budoucí generace nebudou mít příležitost poslechnout si píseň „100 Years“ od Pharrella Williamse. Ta má totiž spatřit světlo světa až v roce 2117. Budoucnost záleží pouze na nás a další generace se jí dočkají #Ifwecare. (Když o zemi budeme pečovat, když se budeme zajímat).

„Jsem velice rád, že značka LOUIS XIII. myslí na to, jak bude vypadat budoucnost našich dětí a dalších generací,“ říká Pharrell Williams: „Nad touto otázkou by se měl zamyslet každý z nás. S koňakem LOUIS XIII. máme společný cíl. Chceme chránit přírodu a umožnit tak další generaci, vidět planetu nezměněnou a stejně krásnou. Každá lahev koňaku LOUIS XIII. je životním odkazem generací mužů a žen. Vše, co se kolem nás děje, závisí na předání dědictví, zkušeností a na zachování a udržení tradic.” Pharrell Williams se již dlouhá léta intenzivně zabývá otázkami ochrany životního prostředí a snaží se veřejnost informovat o důležitosti lidského jednání při řešení klimatických změn.

Premiéra písně „100 Years“ se uskutečnila během soukromého představení v Šanghaji, kde ji Pharrell Williams prezentoval veřejnosti. Na premiéru bylo pozváno sto hostů, kterým nebylo dovoleno pořizovat jakékoli záznamy, tak, aby píseň slyšeli opravdu jen jednou v životě. „100 Years“ tedy zůstává tajemstvím až do dalšího století. LOUIS XIII. a Pharrell Williams se snažili vybrané hosty inspirovat k tomu, aby podnikli kroky a motivovali ostatní k zapojení do mezinárodního úsilí v potlačení globálního oteplování.

 

Jsme neuvěřitelně hrdí na tento inovativní projekt,“ řekl Ludovic du Plessis, globální výkonný ředitel LOUIS XIII. „Příroda a čas jsou duší toho, co děláme. Pokud bude prostředí nestabilní, ani největší cellar master nebude schopen sestavit výjimečnou směs, která je ukryta v koňaku LOUIS XIII. Globální oteplování je jednou z nejdůležitějších otázek 21. století. Prostřednictvím písně „100 Years“ – The Song We’ll Only Hear If We Care chceme inspirovat lidi po celém světě, aby tento problém pochopili a začali jej vnímat jako něco, co se musí co nejdříve změnit.“

Nejedná se o první projekt LOUIS XIII. Již v roce 2015 spolupracoval LOUIS XIII. s renomovaným hercem a tvůrčím vizionářem Johnem Malkovichem na filmu „100 Years: The Movie You Will Never See“, myšlenkově provokujícím umělecké díle, které zkoumá vztah minulosti, současnosti a budoucnosti.

Premiérou v Šanghaji začíná pro koňak LOUIS XIII. mezinárodní turné ve velkých městech po celém světě s cílem zvýšit povědomí o dané problematice a prostřednictvím charitativních večeří získat finanční prostředky pro organizace zabývající se životním prostředím a klimatickými změnami.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit