Hu je víc než kampaň či kolekce bot, představuje víru. Název Hu odkazuje k anglickému Human a snaží se dát nás dohromady jako lidi, oslavuje kulturní různorodost a zároveň naši kolektivní sílu.

Každá spolupráce adidas Originals se snaží posunout značku do nové oblasti. Loňská kolekce Hu představená ve spolupráci s Pharellem pracovala is botami NMD a hrála si s jejich tvarem a barvou. Tento rok jde o krok dál, představuje Tennis Hu – zcela novou siluetu boty, a vůbec poprvé bude obsahovat signaturu Pharrella Williamse.

Tennis Hu vzdávají poctu minulosti a barevností vycházejí ze dvou nejvíce ikonických modelů tenisových bot. Bílé se zelenými detaily navazují na Stan Smithy, zatímco žluté lemy, žlutá podrážka a zlatá nášivka na patě jsou charakteristikami Forest Hill, tenisové klasiky ze 70. let

Tennis Hu jsou navrženy jako letní model. Svršek boty je z flexibilního Primeknitu, na jehož jemnou texturu navazuje lehká podrážka z EVA s “waflovým” vzorem. Šněrování je zabudováno do těla boty. U modelů Tennis Hu využívá adidas a Pharrell komponenty moderních běžeckých bot, které umisťuje na ležérní tenisový model.

Pharrell je jedním z neuznávanějších světových producentů. Jako skladatel písní je i vypravěčem příběhů, takže lze očekávat, že další model Tennis Hu bude doprovázet silný příběh. Loňské uvedení Hu komentoval Pharrell jednoduchou větou: “Hraju pro lidskou rasu.” Letos se bude Pharrell inspirovat pro nadcházející barevné varianty svými zážitky z cestování po všech koutech světa.

Všechny nejlepší tenisky vzniklé spoluprací mají svojí story. Zde je tedy teniska, která s bohatou historií adidas Originals kráčí do nových oblastí.

Tennis Hu je v České republice dostupné ve vybraných sneaker prodejnách za 3490 Kč.