Hu je víc než kampaň či kolekce bot, představuje víru. Název Hu odkazuje k anglickému Human a snaží se dát nás dohromady jako lidi, oslavuje kulturní různorodost a zároveň naši kolektivní sílu.

Každá spolupráce adidas Originals se snaží posunout značku do nové oblasti. Loňská kolekce Hu představená ve spolupráci s Pharellem pracovala is botami NMD a hrála si s jejich tvarem a barvou. Tento rok jde o krok dál, představuje Tennis Hu – zcela novou siluetu boty, a vůbec poprvé bude obsahovat signaturu Pharrella Williamse.

Tennis Hu vzdávají poctu minulosti a barevností vycházejí ze dvou nejvíce ikonických modelů tenisových bot. Bílé se zelenými detaily navazují na Stan Smithy, zatímco žluté lemy, žlutá podrážka a zlatá nášivka na patě jsou charakteristikami Forest Hill, tenisové klasiky ze 70. let

Tennis Hu jsou navrženy jako letní model. Svršek boty je z flexibilního Primeknitu, na jehož jemnou texturu navazuje lehká podrážka z EVA s “waflovým” vzorem. Šněrování je zabudováno do těla boty. U modelů Tennis Hu využívá adidas a Pharrell komponenty moderních běžeckých bot, které umisťuje na ležérní tenisový model.

Pharrell je jedním z neuznávanějších světových producentů. Jako skladatel písní je i vypravěčem příběhů, takže lze očekávat, že další model Tennis Hu bude doprovázet silný příběh. Loňské uvedení Hu komentoval Pharrell jednoduchou větou: “Hraju pro lidskou rasu.” Letos se bude Pharrell inspirovat pro nadcházející barevné varianty svými zážitky z cestování po všech koutech světa.

Všechny nejlepší tenisky vzniklé spoluprací mají svojí story. Zde je tedy teniska, která s bohatou historií adidas Originals kráčí do nových oblastí.

Tennis Hu je v České republice dostupné ve vybraných sneaker prodejnách za 3490 Kč.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit