Oddlužení je ideálním řešením pro klienty s větším počtem dluhů, které nejsou schopni splácet. Mnohost dluhů často směřuje k tomu, že dlužníci splácí svoje dluhy po malých a nízkých částkách a tím jen zpomalují rychlost růstu úroků, poplatků a nákladů řízení, na místo umořování jistiny. Často se stává, že dlužníci svoje dluhy splácí i z toho, co jim zbude po exekuční srážce. Tuto situaci lze zastavit, dát všechny dluhy na “jednu kupu” a tu pak splácet jako celek. Takové řešení se nabízí efektivně prostřednictvím oddlužení.

V naší kanceláři jsme podali desítky insolvenčních návrhů a zahájili tak oddlužení již několika desítek lidí. Bezmála 100 % oddlužení bylo povoleno a nyní běží ke spokojenosti klienta.

Podmínky pro oddlužení jsou navíc od léta 2019 mírnější, oddlužení si tak může dovolit téměř každý. Umíme oddlužit i manžele společně v jednom návrhu.

Včasným podáním insolvenčního návrhu umíme zachránit i nemovitost, ve které bydlíte a která by Vám byla v exekuci zpeněžena.

Podmínky oddlužení

Pro podání insolvenčního návrhu spojeného s návrhem na povolení oddlužení je třeba splňovat tyto podmínky:

  • dlužník musí dlužit minimálně dvěma různým věřitelům (př. dvě půjčky u různých subjektů, dvě exekuce apod.);
  • dlužník musí být více než 30 dní v prodlení s plněním dluhů – poslední splátka dluhu musí být tak alespoň 30 dní alespoň z části nezaplacená (případně je dlužník neschopen i dosud nesplatné dluhy v dalších dnech platit včas);
  • dlužník musí mít zajištěný příjem z pracovního poměru, z důchodu, z pravidelného daru od kohokoliv či z jakéhokoliv jiného titulu (brigáda, mateřská, rodičovská) tak, aby mu mohlo být sráženo minimálně 2.200 Kč měsíčně; výpočet lze ověřit v kalkulačce;
  • oddlužení trvá zpravidla 5 let (3 roky ve zvláštních případech) a není třeba nutně splnit 30 % zaplacení všech dluhů.

Jak rychle to bude a co k tomu potřebujete?

Rychlost přípravy oddlužení závisí na připravenosti klienta. Před první schůzkou s advokátem tak klientovi doporučujeme, aby si připravil podklady k aspoň dvěma dluhům, pracovní smlouvu či jiný doklad o příjmu a doklady o příjmech za posledních 12 měsíců.

Po předání kompletních podkladů lze návrh připravit do 1 týdne, ve výjimečných případech do druhého dne.

Oddlužení zpracujeme bez dalších výdajů!

Návrh na povolení oddlužení a přílohy, stejně tak schůzky s tím spojené s námi absolvujete zdarma. Odměnu za sepis návrhu si sepisovatel návrhu přihlásí do insolvenčního řízení jako další věřitel a bude mu vyplacena v rámci oddlužení ze srážek.

Pozor, insolvenční návrh (oddlužení) může zpracovat pouze osoba k tomu oprávněná, to samé platí i pro poradenství. 

Připojte se k desítkám našich spokojených klientů a vyřešte tak svoji tíživou finanční situaci jednou a pro vždy. Jako profesionálové v oboru Vám legálně poskytneme kvalitní poradenství a službu, jejíž výsledek může pozitivně ovlivnit Váš další život.

Napište nám o další informace pod odkazem zde: Oddlužení.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit