Globální sportovní společnost PUMA a australská skateová značka Butter Goods společně vytvořili novou kolekci, která skládá poklonu 90. létům. Inspiraci čerpá zejména z estetiky značky Butter Goods, v níž se střetává skateboarding s hudbou.

Siluety inspirované archivními kousky společně s moderními střihy a výrazným vizuálním designem kombinují DNA sportovního oblečení PUMA s neortodoxním přístupem Butter Goods. Firma Butter Goods byla založena v australském Perthu v roce 2008. Působí v místě, kde se střetávají skateboarding a hudba a inspiruje se různými protichůdnými kulturami, které se díky těmto hnutím zrodily. Mezi hlavní elementy kolekce patří akcenty inspirované sportem, vzory v retro stylu a odvážné celoplošné potisky. Jednotlivé kousky vynikají svou nositelností a vzbuzují pocity nostalgie.

Snímky z kampaně demonstrují silný vliv hudby na značku Butter Goods. Fotograf a skateboardista Atiba Jefferson (který je shodou okolností také DJ na částečný úvazek) je nafotil s nahrávajícími umělci a producenty Liv.e a Mndsgn ve Vintage Synth Museum. Hudebníci společně vytvořili a originální píseň pro kampaň, která je představena v reklamním videu.

Kampaňovému spotu propůjčil svůj hlas Usain Bolt. Ve videu hraje animovaného Super PUMA, retro maskota značky. Super PUMA je ve videu zachycen, jak v botách Slipstream Lo PUMA x BUTTER GOODS pronásleduje motýla a cestou ztrácí jednu ze svých bot. Při cestě přírodou nakonec botu najde. Když nahlédne dovnitř boty, spatří Liv.e a Mndsgn, jak hrají kampaňovou píseň.

Druhá kolekce PUMA x BUTTER GOODS přináší další verzi modelu PUMA Slipstream Lo, který je k vidění v kampaňovém videu. K dispozici jsou dvě barevné varianty, přičemž bílá verze je jako vystřižená z 90. let. Butter Goods si bere na paškál i klasický model PUMA Suede VTG, tentokrát značka sáhla po semiši v modré a bílé variantě.

Výrazný grafický co-branding a retro barevné provedení oblečení vytvářejí nápaditý šatník ve stylu klasického streetwearu s akcentem odvážně osobitého looku. Jedním z nejvíce cool kousků kolekce je polo košile s výrazným potiskem sportovce zkombinovaným s designem ve stylu celoplošného retro pozadí. Košile je dostupná ve dvou barvách. Pro decentnější styling jsou k dispozici mikiny s kapucí a trička s potiskem společně se základními doplňky jako jsou tote tašky, čepice či kšiltovky s rovným kšiltem.

Vybrané produkty z kolekce PUMA x BUTTER GOODS budou dostupné v květnu v Queens, Footshop, Shoes Industries a Shooos a na Puma.com.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit