Společnost Microsoft v rámci konání konference Ignite v září 2018 oficiálně oznámila příchod finální verze kancelářského balíku Office 2019. V současné době je již produkt dostupný pro operační systémy Windows i MacOS od Apple. V případě “oken” jsme přitom limitováni už jen na nejnovější platformu Windows 10. Office 2019 je přímým pokračovatelem produktu Office 2016.

Office 2019 by měl podle Microsoftu oslovit zejména zákazníky, kteří nejsou zatím vůbec nebo plně připraveni na přechod do cloudu. Těm připraveným je určen primárně Office 365 ProPlus. Nová verze kancelářského balíku zahrnuje již tradiční aplikace Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Project, Visio, Access i Publisher, přičemž Project 2019, Visio 2019, Access 2019 a Publisher 2019 jsou dostupné pouze pro platformu Windows. Všichni uživatelé Office 2019 navíc mohou využít řešení OneNote.

Přehled důležitých změn

Office 2019 přináší různá vylepšení či novinky, některé z nich jsou však již součástí předplatného Office 365 (ProPlus). V PowerPointu 2019 můžete vytvářet filmové prezentace pomocí nových funkcí, jako jsou například morfing a náhled. Vylepšené funkce psaní rukou v aplikacích ve Windows zahrnující například přenášení pouzdra s tužkami, citlivost na tlak a efekty naklonění umožňují vytvářet dokumenty více intuitivním způsobem. Excel 2019 zase obsahuje nové výkonné funkce analýzy údajů, včetně nových vzorců, grafů a vylepšení doplňku PowerPivot.

Word 2019 a Outlook 2019 mají nové výukové nástroje, jako například čtení nahlas (Read Aloud) a mezery v textu (Text Spacing), které mají umožnit snadnější interakci s obsahem. Režim pro čtení odstraní zdroje rozptýlení a postaví váš obsah do středu. Funkce prioritní doručené pošty (Focused Inbox) odloží méně důležité e-maily stranou, abyste mohli přímo věnovat těm, na kterých záleží. Ve Wordu také najdete nové tmavě šedé téma.

Výhody Click-to-Run – C2R

Office 2019 dále přináší rozšířené zabezpečení a efektivnější správu. V Office 2013 zavedl Microsoft moderní technologii nasazení Klikni a spusť (Click-to-Run – C2R), která se nyní používá na nasazení a aktualizaci Office ve stovkách milionů zařízení po celém světě. S vydáním Office 2019 v zájmu snížení nákladů a zvýšení zabezpečení byla přesunuta lokální verze sady Office do technologie C2R.

Mezi výhody technologie C2R patří předvídatelné měsíční aktualizace zabezpečení, aktuální aplikace při instalaci, nižší zatížení sítě díky technologii optimalizace stahování ve Windows 10 a možnost jednoduchého upgradu/přechodu na Office 365 ProPlus. Technologie C2R nabízí stejné možnosti podnikově orientované zprávy jako produkty založené na technologii Microsoft Installer (MSI) a bude podporovat i přímý upgrade na Office 2019 ze starších produktů založených na technologii MSI.

Rozdíl mezi Office 2019 a Office 365 ProPlus

Office 2019 je navržen jako aktualizace pro zákazníky, kteří zatím nejsou připraveni na cloud, neboť tato verze poskytuje nové funkce a aktualizace pouze v rámci lokálně instalovaných (offline) aplikací. Oproti tomu Office 365 ProPlus je verze sady Office připojená do cloudu, která podle Microsoftu poskytuje nejproduktivnější a nejbezpečnější prostředí Office s nejnižšími celkovými náklady na vlastnictví od nasazení až po správu.

Nová vylepšení v Office 2019 jsou podmnožinou dlouhého seznamu funkcí, které byly v průběhu posledních tří let přidány do služeb Office 365 ProPlus. Office 2019 je jednorázové vydání, které nebude dostávat budoucí aktualizace funkcí. Do služeb Office 365 ProPlus však budou nadále každý měsíc přidávány nové funkce včetně inovací v oblastech spolupráce, umělé inteligence (AI), zabezpečení a dalších.

Dostupnost

Balík Office 2019 je již dostupný jak pro zákazníky s komerčními multilicencemi, tak i pro zákazníky ze spotřebitelského a komerčního prostředí. Některé funkce jsou k dispozici pouze ve verzi sady Office 2019 pro Mac nebo Windows. Jelikož nový Office zároveň ruku v ruce přichází i s aktualizací serverů Microsoftu, k dispozici jsou též Exchange Server 2019, Skype for Business Server 2019, SharePoint Server 2019 i Project Server 2019.

Více informací a možnost objednání Office 365 naleznete na adrese https://www.cmis.cz/microsoft-office-365.html. Již brzy pro vás spustíme nový portál věnovaný Office 365 na adrese http://cena-office365.cz/.

Článek je reklamní sdělení

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?