Neměly se ty vztahy s příchodem digitální doby náhodou značně usnadnit? Nemělo být s rozvojem takřka neomezených možností komunikace všechno jednodušší? Jenže co když nám všechny ty počítače, internety a smartphony (ať už s jablkem nebo bez) ukradly i poslední zbytky romantiky? Jak je to vlastně s placením na rande v době, kdy ženy bojují za rovnoprávnost a v některých případech vydělávají více než muži? Kdo koho žádá o ruku a jak se pozná, že už je to opravdu vážné?

  • Název: Bez jablka
  • Autor: Michaela Losekoot, Miloš Říha
  • Nakladatelství: Motto
  • Vydání: 2016
  • Počet stran: 224

Otázky, které řeší nejen dnešní třicátníci, kteří nejbolestněji prožili jeden z největších přerodů v oblasti mezilidské komunikace a genderové rovnováhy, ale vlastně každý, kdo má zájem se socializovat s opačným pohlavím a pochopit jeho záhadné pohnutky. Bez jablka, to jsou absolutně trefné blogové sloupky, tak aktuální, jak jen stereotypy můžou být.

Ano, každý již několikrát v životě slyšel to notorické přirovnání, že muži jsou z Marzu a ženy z Venuše. Proto si nikdy vzájemně nemůžeme porozumět a hledat berličky na nejrůznějších seminářích, u kamarádek nebo partnerských terapiích u psychologů. Chtě nechtě každý nakonec skončíme v jednom pytli a jsou nám přisuzovány vlastnosti, o kterých se nám třeba ani nesnilo. Univerzální pohled na mužské a ženské chápání výživných témat týkající se tematiky mužského a ženského soužití přináší kniha Bez jablka.

Autoři knihy Michelle a Miloš spolu, jak mnohokrát avizují, nespí, ale rozhodně jim to klape. Jsou již léta dobrými kamarády, kteří si před léty založili blog, kam přispívají velmi sebeironickými články. Ty jsou zaměřené na tematiku existence muže a ženy, jejich poznávání, soužití a řešení nejrůznějších životních milníků. Jejich pohled na svět je ale také nesmírně osvěžující a mimo ironii až nelítostně pravdivý. Místy vás bude od hlasitého smíchu bolet bránice a budete si v knize číst před spaním jako z biblických evangelií.

Jsme jiní a přeci stejní. Je úplně jedno, jestli jste zadaní nebo zrovna singl. Myšlenkové pochody i humor obou autorů se vám zaručeně rychle dostane pod kůži, až si místy budete říkat, že vám snad autoři vidí do hlavy. Mimo to je kniha velmi pěkně barevná a ilustrovaná. O vizuální stránku se postarala výtvarnice Bára Balogová.

Kniha je dalším povedeným počinem, kdy je blog převeden do knižní podoby. Věřím, že i vás tento humor pobaví a třeba zlepší náladu po náročném dni ve škole či práci. Pro některé se možná kniha stane takovou novodobou biblí nebo se nad ní s přítelem, kamarádkami nebo rodinou pěkně zasmějete. Pro velké nadšence nabízí Zoot módní kolekci, jejíž koupí podpoříte nadaci Krása pomoci.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit