Vzduch je nedílnou součástí Nike od chvíle, kdy byl představen model Air Tailwind v roce 1979. Prvních osm let byla tato inovace skrytá – byla spíš cítit než vidět. Pak v roce 1987 debutoval první model Air Max s viditelnou tlumicí jednotkou Air, tzv. bublinou. Revoluce začala. Rychle se šířila, z běhu na basketbal, trénink, tenis a náhle se staly prestižním lifestylovým doplňkem po celém světě. A i po 30 letech se Air Maxy stále vyvíjí.

Datum 26. březen 2017 je výjimečné. Nejen že se bude slavit Air Max Day po celém světě, ale letos to bude 30. výročí modelu Nike Air Max 1, který vynesl inovaci Air do výšin. Na oslavu Nike přichystala březnovou kolekci sestávající z retro modelů, nových remixů i inovací nejoblíbenějších modelů. Součástí tohoto čerstvého Air line-upu budou i dlouho očekávané Nike Air VaporMax, které využívají potenciál bubliny ještě víc než kdy dřív.

Nike Air Max 1 Anniversary

 Air Maxy, u kterých to vše začalo. Světlo světa spatřily v roce 1987, kdy poprvé ukázaly, co se v patě skrývá – odpružení Nike Air. Design od Tinkera Hatfielda byl vydán ve třech ikonických barvách, klasické combo bílá-červená-šedá a bílá-modrá-šedá. Ikona se vrací ve svém nejpopulárnějším tvaru.

 Women’s Nike Air Max Jewell

Inspirované Air Max Plus se Air Max Jewell řadí mezi jediné dva modely Air Max vytvořené pouze pro ženy.

Nike Air Max 90 Ultra Flyknit

Jsou ihned rozpoznatelné, obzvláště svými zářivými barvami. Ale nový model Air Max 90 Flyknit přichází s dvěma inovacemi, aby byly lehké jako peříčko – s flexibilním a prodyšným Flyknit svrškem a novou stélkou, která snižuje hmotnost a zvyšuje pohodlí. Ideální kombinace.

 Nike Air Max 1 Atmos Elephant

Jednoznačný vítěz Vote Back Air Max Day 2016 a sběratelský poklad. Sešitím různých částí se snahou upozadit barvy vyniká jemný nefritový Swoosh. Spolupracoval na nich známý japonský prodejce Atmos. Tyto sneakersky byly původně součástí „Zoo Pack“ vydaného v roce 2006.

Nike Air Max LD-Zero

Vytvořeny pro Air Max Day 2016 legendárním streetwearovým designérem Hiroshim Fujiwarou. LD-Zero mixují čistý svršek inspirovaný érou sedmdesátek a modelů Nike LD1000 a Boston s jednotkou 360 Air, které vyšly v roce 2006 a byly upgradovány pro Air Max 2014. Výsledkem je originální design, který spojuje klasický styl s moderním komfortem.

Nike Air Max 1 Master

Největší luxuska. Kombinace materiálů z nejvyhledávanějších modelů Air Max v historii nabízí právě k třicátému výročí Nike Air Max 1 Master. Materiály zahrnují originální červenou část u palce, milovaný „Safari“ print a ladí i s dalšími klasickými detaily.

Nike Air Max 1 Ultra 2.0. LE

S výročím přichází také Air Max 1 Ultra 2.0. Jde o nejvíce inovativní model ze všech Air Max 1 k dnešnímu dni a je také nejlehčím ze všech bot Air Max. Oslavu výročí znázorňuje značka „3.26“ na jazyku.

Nike Air VaporMax

Jsou synonymem znovuzrození Nike Air. S pružným Flyknit svrškem a radikálně přetvořeným odpruženým systémem Air přináší Nike VaporMax novou Air revoluci.

Na více se těšte v průběhu března a během oslav Nike Air Max Day. Sledujte www.nike.com/cz/launch.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit