Cocoman, Kšandy Industry, I Love You Honey Bunny, Adventures a Kopec Šišek. To je výčet kapel, které si mohli návštěvníci akce zvané Nerudný Fest 2016 poslechnout v pátek večer po únavném týdnu ve škole. A že jich přišlo!

Rozjezd

Jako první vystoupilo duo s “lesem zavánějícím” názvem Kopec Šišek.  Nikdy jsem o nich neslyšel, ale jejich vystoupení bylo fakt zábavné. Ani nevím, jak to celé popsat. Prostě si představte, že si na pódium sednou dva lidi a jeden začne hrát na kytaru, do toho zpívat něco o kapustňácích a druhý mu k tomu bubnuje na to, na čem sedí. Zajímavé a překvapivě chytlavé. Návštěva jejich Bandzone profilu se vyplatí všem hipsterům, kteří mají rádi “něco jiného”.

Dobrodružství začíná

S nástupem druhé kapely s názvem Adventures se počet lidí na pódiu rozrostl na tři. Dva bráchové, jeden za bicími, další s basou a k nim ještě kytarista, tito 3 tvoří skupinu, která vznikla na Karlínském gymplu a hraje funk-rock. Texty jsou stejně jako jejich jméno v angličtině.

PetrHonc_IMG_5196

Everybody Be Cool This Is a Robbery

Jakmile někdo řekl I Love You Honey Bunny, tak na stůl, ehm na pódium vyskočil Pumpkin, ehm frontman kapely, která má pravděpodobně velmi ráda Pulp Fiction (v zákulisí se povalovala peněženka s nápisem “BAD MOTHERFUCKER”). Tato kapela hraje indie-rock, skládá se ze 4 členů a také zpívají v angličtině. Během jejich vystoupení se už klub pěkně naplnil a před pódiem nebylo k hnutí!

Továrna na kšandy

S blížící se půlnocí nastoupila na stage kapela, která si říká Kšandy Industry a hraje ska-reggae! V jejich arzenálu hudebních nástrojů nenajdete jen klasiku v podobě basy, kytary apod., ale i věci, jako jsou saxofon nebo trubka. Jejich texty jsou v češtině a nabádají k zamyšlení nad dnešní společností a určitě nestačí je slyšet jednou.

Už to pomalu (u)balíme

Jako poslední vystoupil Cocoman a selector Boldrik. Toto duo pokračuje v reggae stylu i českých textech. Pokud se pohybujete a alespoň trochu orientujete v české hudební scéně, tak si myslím, že vám tohoto interpreta nemusím vůbec představovat. Působí v ní totiž už od roku 2001. Nerudný Fest 2016 byl tedy zakončen v pohodovém stylu a všichni už se těší na další ročník.

Pokud patříte mezi těch více než 600 lidí, kteří se akce zúčastnili, a chtěli byste vidět všechny fotografie, na kterých se možná i najdete, celé album naleznete na tomto odkaze.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?

CZECHMAG STORE