Cocoman, Kšandy Industry, I Love You Honey Bunny, Adventures a Kopec Šišek. To je výčet kapel, které si mohli návštěvníci akce zvané Nerudný Fest 2016 poslechnout v pátek večer po únavném týdnu ve škole. A že jich přišlo!

Rozjezd

Jako první vystoupilo duo s “lesem zavánějícím” názvem Kopec Šišek.  Nikdy jsem o nich neslyšel, ale jejich vystoupení bylo fakt zábavné. Ani nevím, jak to celé popsat. Prostě si představte, že si na pódium sednou dva lidi a jeden začne hrát na kytaru, do toho zpívat něco o kapustňácích a druhý mu k tomu bubnuje na to, na čem sedí. Zajímavé a překvapivě chytlavé. Návštěva jejich Bandzone profilu se vyplatí všem hipsterům, kteří mají rádi “něco jiného”.

Dobrodružství začíná

S nástupem druhé kapely s názvem Adventures se počet lidí na pódiu rozrostl na tři. Dva bráchové, jeden za bicími, další s basou a k nim ještě kytarista, tito 3 tvoří skupinu, která vznikla na Karlínském gymplu a hraje funk-rock. Texty jsou stejně jako jejich jméno v angličtině.

PetrHonc_IMG_5196

Everybody Be Cool This Is a Robbery

Jakmile někdo řekl I Love You Honey Bunny, tak na stůl, ehm na pódium vyskočil Pumpkin, ehm frontman kapely, která má pravděpodobně velmi ráda Pulp Fiction (v zákulisí se povalovala peněženka s nápisem “BAD MOTHERFUCKER”). Tato kapela hraje indie-rock, skládá se ze 4 členů a také zpívají v angličtině. Během jejich vystoupení se už klub pěkně naplnil a před pódiem nebylo k hnutí!

Továrna na kšandy

S blížící se půlnocí nastoupila na stage kapela, která si říká Kšandy Industry a hraje ska-reggae! V jejich arzenálu hudebních nástrojů nenajdete jen klasiku v podobě basy, kytary apod., ale i věci, jako jsou saxofon nebo trubka. Jejich texty jsou v češtině a nabádají k zamyšlení nad dnešní společností a určitě nestačí je slyšet jednou.

Už to pomalu (u)balíme

Jako poslední vystoupil Cocoman a selector Boldrik. Toto duo pokračuje v reggae stylu i českých textech. Pokud se pohybujete a alespoň trochu orientujete v české hudební scéně, tak si myslím, že vám tohoto interpreta nemusím vůbec představovat. Působí v ní totiž už od roku 2001. Nerudný Fest 2016 byl tedy zakončen v pohodovém stylu a všichni už se těší na další ročník.

Pokud patříte mezi těch více než 600 lidí, kteří se akce zúčastnili, a chtěli byste vidět všechny fotografie, na kterých se možná i najdete, celé album naleznete na tomto odkaze.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit