Již v pátek 12. února se v klubu Rock Café uskuteční Nerudný Fest 2016, studentská akce, která slibuje nejen skvělé studentské kapely, ale i atraktivní vedlejší program. Návštěvníky tak kromě hudby čeká i výstava obrazů, charitativní bleší trh či stolní fotbálek.

Není to žádná novinka, že o kvalitní společenské a kulturní akce se z velké části starají studenti či absolventi škol, kteří  dokáží zajistit mnohdy kvalitnější a především svým vrstevníkům přijatelnější program, než kdyby se organizace chopily starší, byť zkušenější generace. Jinak tomu není ani u školních festivalů, akcí, které si tento způsob organizace přímo vyžadují. Kdo jiný dokáže pro návštěvníky vybrat správné studentské kapely a program než právě jejich vrstevník?

Akce s bohatou tradicí a myšlenkou

Toho jsou si vědomi i studenti pražského Gymnázia Jana Nerudy, sídlícího na Malé Straně, kterým se před dvěma lety podařilo obnovit dříve tradiční festival a navázat na jeho původní úspěchy. 12. února se tak můžeme těšit na Nerudný Fest 2016, v pořadí již 3. ročník této akce, na kterou se již nyní těší několik desítek studentů.

V Rock Café se uskuteční i bleší trh, který bude benefiční a veškeré finance z něj bude věnován organizaci Food Not Bombs Praha, která zdarma rozdává jídlo lidem, kteří ho nemají dostatek. Pokud byste chtěli také přidat něco k prodeji, určitě to vezměte s sebou. Benefiční blešák je organizován studenty GJN a Studentským hnutím za solidaritu.

NeruDen

Aby toho nebylo málo, je třeba zmínit i akci, která bude tomuto všemu předcházet. Přes den se totiž v celé budově Gymnázia Jana Nerudy (na adrese Hellichova 3, Praha 1) uskuteční tzv. NeruDen, jenž pro své studenty i ostatní návštěvníky uvítá několika přednáškami řadu zajímavých hostů. Politik Matěj Stropnický, známý kavárník Ondřej Kobza, umělec Pasta Oner, architekt Adam Gebrian či fotograf Jaroslav Kučera, ti všichni zavítají do budovy GJN a budou zde přednášet. Pro všechny návštěvníky jsou dveře gymnázia zdarma otevřeny!

Večerní hudba a doprovodný program

Samotný večerní program budem kromě hudby obohacen i o již zmiňovaný charitativní bleší trh, výstavu či možnost zahrát si stolní fotbálek. Organizátoři Filip (Kšandy Industry) a Josef (ILYHB) nezapomněli ani jídlo. Na akci totiž budou vařit aktivisté z organizace Food not Bombs Praha. Můžete se tak těšit na skvělé veganské jídlo a v horním sále budou zároveň promítnuty dva snímky s tématikou plýtvání jídla.

nerudný fest 2016 poster


LINE-UP

18:45-19:30 Kopec Šišek
19:30-20:15 Adventures
20:15-21:15 I Love You Honey Bunny
21:15-22:15 Kšandy Industry
22:15-23:45 Mr. Cocoman & selector Boldrik
23:45-??? Afterparty 


Předprodej vstupenek je spuštěn v rámci služby www.smsticket.cz (zde), na místě bude vstupné za (i tak sympatických) 100 Kč. Pro nejnovější informace sledujte facebookovou událost (zde)!

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit