Po strhujícím závěru loňské sezony se letošní první zápasy nejprestižnější světové basketbalové ligy sledují s velkým napětím. Podaří se LeBronovi Jamesovi a jeho Cleveland Cavaliers obhájit titul? Nike Basketball do sezony vstupuje s kampaní Out of Nowhere a novými modely bot.

Kampaň zahrnuje klip You Are Here, na kterém v Clevelandu a Los Angeles pracoval režisér Mark Romanek. Ve videu se objevují takové hvězdy jako je Kyrie Irving, Kevin Durant, Paul George, samozřejmě Lebron James a další.

Hráči z Nike Basketball Family odehráli první zápasy v nové kolekci bot „Battle Grey“, která zahrnuje modely KD9, KYRIE2 a Soldier10. Šedou barvu na botách LeBrona Jamese a Kyrie Irvinga, šampiónů z loňského roku zdobí symbolické zlaté detaily. Mezi další zvučná jména, která nastoupila v šedé, patří například Anthony Davis, Draymond Green a Paul George.

Sjednocující barva symbolizuje čistý štít, se kterým týmy do nové sezony nastupují a novou šanci překonat všechny překážky. „Chci ukázat lidem, kteří si myslím, že nedokážu vést tým, že se mýlí,“ říká Paul George. „Náš tým navíc bojuje s předsudkem, že už nejsme vážným kandidátem na titul,“ dodává. Celá kolekce bude v prodeji od 29. října.

battle_grey_pack_63352

Další z basketbalových legend, Kobe Bryant, do nového roku vstupuje poprvné jako mentor, v dubnu po dvaceti letech ukončil kariéru. Kromě předávání zkušeností se věnoval i návrhu svých signature bot, NIKE KOBE A.D, které vycházejí z jeho typického stylu hry a mentality ´Černé Mamby´.

„I když už nejsem každý den ve hře, lidi po celém světě mi pomáhají udržet si dál mentalitu ´mamby´,“ říká Bryant. Kobe A.D. kombinují prodyšný vršek s Dynamic Flywire a lehkou podrážku, která zajišťuje maximální kontakt hráče s povrchem a stabilitu i v případě rychlých změn směru pohybu. Kvalitu boty ještě zvyšuje pěna Lunarlon v podrážce a Nike Air polštářek pod patou.

lebron_we_arent_ver1_63182_2_preview

Nike Kobe A.D budou od 22. listopadu dostupné na nike.com a u vybraných prodejců.

S novou sezonou přichází i nová verze basketbalových Air Force 1. Od roku 1983, kdy byla na trh uvedená první verze, se boty pořád přizpůsobují zvyšujícím se nárokům. Nový model, Nike Special Field Air Force 1, vychází z  hlavních charakteristik původního modelu – odolnost a pevnost, ale navíc má přidanou ušeň, speciální balistický nylon a řemínky kolem kotníku, ideální do zimy. Boty jsou v různých barevných variantách dostupné od 5. listopadu u vybraných prodejců a na nike.com, dají se koupit i přes aplikaci SNKRS.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit