Česká hudební scéna je svědkem novinky, která si říká o pozornost. Domácí duo Blue Uandi přichází s novým singlem “Nasedl Na Koně”. Tento kousek je ojedinělým experimentem, který spojuje syrové rytmy latin urban music s poetickým art-popem, a to vše s podbarvením autentického českého textu, který ve své tvorbě duo využívá vůbec poprvé.

Singl “Nasedl Na Koně” se nese v duchu zábavné a ironické life story. Příběh, ve kterém hlavní postavy opouštějí to, co milují, v naději získat ještě více, nám nabízí zamyšlení nad hodnotami a cestami, kterými se ubíráme. Hrdinové písně se pohybují na pomezí zlaté horečky a života renegáta, kde končí sami pouze se svým koněm a vzpomínkami.

nasedl na koně
a odjel na sto let
prečo sa usmievá
už nechtějí ho vidět

Co dělá tento singl tak výjimečným, je jeho neobvyklá kombinace hudebních stylů. Blue Uandi zde mísí elementy baile funku, flamenca, rapu a latin popu, čímž vytvářejí skutečně unikátní zážitek pro česko-slovenské posluchače. Tato směsica stylů zrcadlí neustálý konflikt mezi touhou po svobodě a pohodlím, který je pro mnohé z nás tak typický.

Duo Blue Uandi potvrzuje svou schopnost přinášet do hudební scény čerstvé a inovativní prvky. “Nasedl Na Koně” je nejen hudebním počinem, ale také dobrodružnou zvukovou odyseou, na kterou se s nimi můžeme přidat. ➡️ Singl je dostupný na všech digitálních hudebních platformách.

foto: Jakub Čáp

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit