Devátý ročník festivalu Deziluze se uskuteční v termínu 24. až 26. června 2022 v Březnici na Příbramsku. V areálu pivovaru Herold zahrají Terra, Kewu, Kvítek, Arleta, Viah a další.

Festival se dlouhodobě zasazuje o podporu nezávislé alternativní kultury. Návštěvníci se tak během této víkendové akce mohou těšit na celou řadu hudebních vystoupení českých kapel, DJ’s či rapperů.

„Kromě hudebního programu chystáme opět imerzivní výstavy, divadla a performance, únikovou hru a workshopy. Účast přislíbili např. Le Cabaret Nomád a jeden z workshopů bude Fotka v prostoru a čase od Jana Pohribného,“ říká Marianna Cimburová, zakladatelka festivalu.

Na festivalu se vždy protáčí nový interpreti a tím je garantována progresivita festivalové dramaturgie. „Náš tým se neustále obměňuje. Díky tomu můžeme směle prohlásit, že je každý ročník Deziluze úplně odlišný, byť ve stejném duchu. Občas je trochu těžší nové členy sladit, ale díky našim víkendovým brigádám v pivovaru se vždy skvěle naladíme,“ dodává Cimburová.

Ve sklepích jezuitských kolejí po celou dobu festivalu probíhat escape game studentů režie Katedry alternativního a loutkového divadla na DAMU – Karola Fila a Viktora Prokopa. Na návštěvníky čeká několik tmavých místností s indiciemi, které je navedou k rozuzlení příběhu, ze kterého běhá mráz po zádech. Na únikovou hru je nutno si zarezervovat místa dopředu – na www.deziluze.eu.

Téma letošního ročníku je ČAS-O-PROSTOR, kterému podléhá grafika, scénografie i výběr částí programu. Festival již potřetí proběhne v barokním areálu pivovaru Herold a přilehlé zámecké zahradě.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit