Uz jsme vám psali, ze Miley Cyrus neočekávaně vydala svoji novou desku Miley Cyrus and Her Death Petz na Soundcloud zcela zdarma. Jaká je ale její kvalita?

Že má Miley talent na zpěv už dneska ví snad každý a kdo tvrdí, že ne, ať si dá facku. Snaží se jako Lady GaGa podporovat utlačované lidi a ty, kterých si nikdo nevšímá (dejme zapříklad, když vyrazila na předávání cen s homosexuálním bezdomovcem). Období, kdy zpívala v blonďatý paruce na Disney Channelu, je už dávno pryč. Dnes ji všichni známe hlavně jako provokatérku, které jde jen o pozornost a peníze. Svým novým albem chce ale všechny vyvézt z omylu.

Už rok se na internetu psalo, že Miley spolupracuje na albu s The Flaming Lips. Nikdo ale nečekal, že se od mainstreamu vzdálí až tak daleko.

Album otvírá elektronicky psychadelická Dooo It!, se kterou už vystoupila na VMA Awards s grupou drag queens za zády, jež má být ódou za mír a svobodu vyjádřenou totálně zhuleným textem. Zhulená či na jiných omamných látek musela být během psaní i všech ostatních textů. Jinak si nelze vysvětlit vznik 1 Sun (jakožto jedné z nejlepších skladeb v Mileyině repertoáru), Milky Milky Milk (ke které hodlá nahá spolu s nahým obecenstem natočit při koncertě klip politá mlékem) či všech těch balad, kterých je na albu až přehnaně moc.

Mezi ty nejlepší balady patří Karen Don’t Be Sad, nádherná Lennonem inspirovaná Twinkle Song, nebo Pablow The Fish, ve které vyznává lásku své mrtvé rybičce. Dalo by se jednoduše říct, že jsou to všechno slátaniny, ale právě v těchto skladbách (a zejména v té o rybičce) je nejvíce uvěřitelná, projevuje se její talent a dokáže dojmout i bez zbytečného tlačení na pilu.

Posledním songem, který bych chtěl zmínit, je erotická Bang Me Box s úžasnou basovou linkou. Většina ostatních skladeb je už jen řada zbytečných balad, elektronických pokusů či meziher (kupříkladu Miley Tibetan Bowlzzz s nadnášející atmosférou).

I přes některé opravdu výtečné písně a Mileyinu odvahu něco takového vůbec natočit se album nedá poslouchat vcelku. 23 songů, přes hodinu a půl dlouhá stopáž, je prostě moc. To je tu až daleko moc lepších alb k poslechnutí, u kterých trávit čas. Kdyby Miley vyházela polovinu songů, některé zlepšila, přidala popřípadě pár dalších, mohli jsme dnes mluvit o výtečném alternativním pokusu Miley Cyrus, za který by nejspíš převzala nejednu cenu a kritici by ji vznášeli do nebes.

Takhle ale Miley propásla šanci a nálepka “zbytečné provokatérky” ji tak zatím zůstane i po jejím pokusu Miley Cyrus and Her Death Petz. A to je škoda.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit