Snažíte se zařídit si obývák do moderního stylu, jenže je příliš malý? V tomto článku Vám prozradíme tipy, jak i z malého obýváku můžete udělat stylový prostor, který Vám bude nejedna návštěva závidět.

Základní tipy

Pokud chcete obývák do moderního jednoduchého stylu, jako obývací stěnu si zvolte závěsné skříňky a police, ty dodají místnosti moderní lehkost. Abyste místnost zesvětlili a opticky zvětšily, použijte na stěny světlé barvy. Čím více světla budete mít, tím se tam budete cítit lépe. Více si o barvách řekneme dále. Do obývacího pokoje dejte stejně více světel. Základní lustr na strop plus nějaké rohové stojící lampy, samozřejmě, že nic nezkazíte, pokud si dáte svítidlo i na stěnu.

Možná si řeknete, že zrcadla nepatří do obývacího pokoje, ale pokud je tam umístíte, místnost nadobude světlejší a prostornější vzhled. Více o zrcadlech v místnosti si můžete přečíst na webu Pluska. Pokud nechcete mít zrcadla v obývacím pokoji, dejte si jednotnou podlahu, případně parkety do celého bytu či domu. Tím nabudete pocit, že místnost je větší.

Sedačka a taburetky

Každý se chce cítit v obývacím pokoji pohodlně. Je to část obydlí, kde trávíte čas s rodinou i přáteli. Pro úsporu místa je vhodné zvolit například rozkládací dvoumístnou sedačku, aby bylo místo na spaní pro případné hosty. Co se týče konferenčního stolku, vyberte si menší, který se dá rozložit na větší, pro případ oslav nebo většího počtu lidí a nic nezkazíte i kolečky. Dbejte na to, aby ladil s obývací stěnou. Nezapomeňte že do menších prostorů jsou vhodným řešením i taburetky, které mají úložný prostor. Tam můžete poschovávat různé věci, které nechcete, aby byly na očích

Nezahlťte si obývák zbytečným nábytkem a dekoracemi. Zbytečně by jen překážely a sedal by na ně prach. Odlehčete prostor nejlépe jak můžete. Zvolte minimum doplňků, ale za to výrazných. Ty zkuste sladit s ostatními místnostmi.

Pokud máte malý byt a sedačku používáte na spaní, je dobré si vybrat sedačku s úložným prostorem na každodenní spaní, do které se přes den dají schovat peřiny a na vrch dát velké polštáře a tím pádem bude možné na ní sedět.

Ušetřete prostor

Pro ušetření prostoru je dobré zvolit posuvné dveře, které oproti klasickým dveřím ušetří dostatek prostoru. Cena je sice větší a montování náročnější, ale je třeba získat místo navíc.

Pokud chcete získat úložný prostor, vhodným řešením jsou vestavěné skříně se zrcadlem. Také je dobré zvolit knihovnu a regály, které budou ladit s obývací stěnou. Tím místnost nadobude pocit vzdušnosti a prostornosti.

Světlé barvy

Podle těchto rad o bydlení, pokud chcete místnost opticky zvětšit, je nezbytné volit světlé barvy, případně nějaké vzory. Jako vzory můžete použít samolepky na zeď, například nějaký nápis či citát o bydlení. Takové nálepky se vyrábějí z různých materiálů, například z papíru, vinylu nebo PVC. Vyberte si podle sebe, co se vám nejvíce zamlouvá. Volte také světlejší odstíny a nezapomínejte na jednotný styl a nesnažte se vše překombinovat.

Vstupní chodba

Pokud chcete rozšířit svůj obývací pokoj, je tu ještě jedna možnost. Připojte k ní vstupní chodbu, která povede směrem do obývacího pokoje. Do chodby umístěte jednoduché věšáky na stěně na zavěšení kabátů a bund a nějakou jednoduchou skříň na boty, případně police či regály. Podlahu slaďte s barvou stěn a zaručujeme, že výsledek propojení obývacího pokoje a vstupní chodby bude působit opravdu prostorně.

Pokud se bojíte a nemáte dostatek nápadů, zkuste požádat o radu nějakého bytového designéra. Ti přesně vědí, co se hodí do malých místností, jaké barvy použít, jaký nábytek zvolit. Umí si poradit opravdu s čímkoliv. Záleží na vás, zda zvolíte pomoc designérů nebo vsadíte na váš cit pro design. Výsledkem by měl být skvělý pocit z vašeho obýváku, sice malé, ale prostorné.

Pomohly vám tyto tipy na zařízení malého obýváku? Které z nich vás nejvíce inspirovaly?

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit