Léto je na nové modely tenisek většinou poměrně skoupé. Uprostřed července tu ale z ničeho nic máme jednoznačně nejlepší release značky Reebok pro letošní rok. Stojaté vody sneakers světa rozvířily boty Reebok Aztrek OG, které šly včera do prodeje. Všichni milovníci chunky sneakers a dad shoes okamžitě zpozorněli, protože tohle je ten pravý přírůstek do jejich sbírky. 

Trend retro tenisek v původních colorways je tuhle sezónu na vrcholu. Firmy masivně sahají do archivů a vytahují z nich jednu perlu za druhou. Ikonická devadesátková Reebok silueta se vrací do hry po 25 letech, a to hned ve dvou originálních barevných provedeních. Jejím autorem je legendární Christian Tresser, který má na svědomí i oblíbené tenisky Nike Air Max 97. Reebok Aztrek jsou ve srovnání s nimi masivnější a mají stejný design jako původní model z roku 1993. Nechybí bílý svršek s kontrastním černým logem, perforované tečky ve špičce a na patě, výrazně barevný mesh a taky speciální technologie Hexalite pro pohodlný došlap.

Tenisky Reebok Aztrek v lookbooku Queensu obul Martin Hýža, který zde pracuje už 11 let a 9 let je součástí nákupního týmu a managementu firmy. Sneakers začal sbírat v roce 2005 a momentálně má okolo 120 párů. A hlavně je proslulý svou vášní pro 90. léta, ve kterých prožil svoje teen roky. Co se týče tenisek a módy, tak devadesátky podle něj ještě nic nepřekonalo. Crazy barvy, big loga, oversized věci… inspirace se z nich dá čerpat desítky let a v Reeboku to moc dobře vědí. Aztrec je nadčasová, extrémně pohodlná true-to-size teniska. Okamžitě zapadla do Martinova botníku a krásně doplnila jeho další oblíbené Reebok siluety.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit