V neděli 11. června odstartovala letošní festivalová sezóna. Zahájil jí již 4. ročník festivalu Aerodrome, který se poprvé konal na pražském letišti v Letňanech. Celému dni přálo teplé a slunečné počasí, takže návštěvníkům nic nebránilo v tom užít si den naplno.

Brány festivalu se otevřely ve 12 hodin a téměř 10 hodinový hudební maraton zajistily kapely Enter Shikari, Royal Republic, rapper Machine Gun Kelly nebo kanadská kapela Simple Plan, která tento rok slaví 15 let od vydání své debutové desky No Pads, No Helmets…Just Balls.

Ať už byly pro návštěvníky hostující kapely více či méně známé, headliner byl tím, kdo spojil všechny dohromady. Americká kapela Linkin Park, která se zpět do Česka vrátila téměř po 10 letech, naplnila očekávání fanoušků a nezklamala. Své fanoušky přivítala skladbou Talking To Myself, která patří na jejich zbrusu nové album One More Light. Kromě aktuálního alba nechyběly ani oblíbené starší hity jako například Numb, New Divide nebo Somewhere I Belong. A co bylo hlavním komunikačním prostředkem mezi diváky a kapelou? Česká vlajka, která tvořila hlavní kulisu na stagi, v jejímž středu se vzpínala dvě velká písmena LP.

Večeru není co vytknout. I přesto, že jednotlivá vystoupení nebyla založena na vizuálních efektech, dokázali jednotlivý interpreti navodit jedinečnou atmosféru. Jediné zklamání pro nás fanoušky bylo to, že i přes hlasité skandování po závěrečných tónech, nebyly naše prosby o přídavek vyslyšeny.

Hezké festivalové léto všem a příští rok na viděnou!

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit