Tři talentovaní ilustrátoři současnosti, Myokard, Dávid Kurňava, Ondřej Vlk, vytvořili kolekci originálních triček a plakátů „Nosím ulici v srdci“ na podporu průvodcovské kanceláře Pragulic, kde působí jako průvodci bezdomovci. Veřejnost má tak díky nim možnost poznat Prahu a nově také Olomouc a České Budějovice z úplně nové perspektivy. Projekt „Nosím ulici v srdci“ je možné podpořit na crowdfundingovém portále Hithit

Projekt „Nosím ulici v srdci” je inspirovaný životem lidí na ulici. Za podpory dvou českých a jednoho slovenského umělce byla vytvořena kolekce triček a plakátů s originálními designy. Téma ulice je pro všechny tři umělce fascinující. Spojuje příběhy lidí a je místem, kde vzniká samostatný život, autentická kultura a spolu s ní i ojedinělý styl, který stojí za to vyzdvihnout.

Koupí trička, plakátu nebo pouhým přispění veřejnost podpoří činnost sociálního podniku Pragulic. Peníze poputují do fondu, ze kterého se hradí například kauce na byt a další výdaje nezbytné k reintegraci do společnosti. Vyvrcholením celého projektu a crowdfundingové sbírky bude koncert v prostorách pražského Café Na půl cesty, konaný ve středu 18. 5. 2016 od 19:00. Vystoupí kapely The Sisters a JamBandit.

Tři umělci, tři příběhy lidí, kteří nosí ulici v srdci 

Myokard (Dana Svobodová) je ilustrátorka a grafička pocházející z Vysočiny, ale poslední roky se pohybuje hlavně v ulicích Prahy. Několik let pracovala v reklamě, pak si „odskočila“ na chvilku do Barcelony a po návratu s čistou hlavou a kapsou začala tvořit na volné noze. Pod jménem Myokard kreslí blog, který byl původně jejím deníkem a časem přerostl v malou sondu do ženské mysli.

Nosím ulici v srdci (3)

Dávid Kurňavka je slovenský ilustrátor, který momentálně působí v Praze. Spolupracoval například s Footshopem, pro který vytvořil 7 jedinečných designů na botách Vans Authentic. Dávid je také dvorním ilustrátorem tetovacího studia Johnny The King.

Nosím ulici v srdci (1)

Ondřej Vlk je nepřizpůsobivý multižánrový „čávo“, aktivista, DIY hudebník a grafický designér s láskou k typografii.

Nosím ulici v srdci (2)

O Pragulic

Pragulic je tým mladých lidí, kteří pomocí sociálního podnikání odvážnou a zajímavou formou mění pohled veřejnosti na bezdomovce a umožňují jim tak jednodušší návrat do běžného života. Každý bezdomovec zapojený do projektu si vytváří originální prohlídkovou trasu na základě svého životního příběhu a ukáže lidem město, tak jak ho určitě ještě neznají! Více informací na pragulic.cz.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?