Stejně jako v předchozích letech se do MeetFactory vrací letní kino. Tentokrát ale vyměníme plátno za zeď a posuneme se blíž ke kolejím. Od května do září promítneme každou středu v rámci Letního kina Zeď zdarma skoro dvacet filmů.

Minulý rok jsme se vydali na letní jízdu do různých koutů světa, usazeni na židlích a lehátkách na dvorku pod dálnicí. Tentokrát jsme se z důvodů částečné rekonstrukce interiérů budovy rozhodli přemístit letní kino blíže ke kolejím a promítat na stěny bývalé Galerie Zeď, která dramaturgický tým ve složení Matěje Samce a Martiny Knoblochové inspirovala i při výběru filmů. Zeď nářků, Zeď Johnna Lennona, Čínská zeď, Berlínská zeď – každou středu na diváky čekají filmy inspirované nejslavnějšími zdmi světa.

V rámci červnového bloku Zeď nářků aneb Jediné oko nezůstane suché podráždíme vaše slzné kanálky. Hned na začátku se budeme smiřovat se smrtí ve filmu Je to jen konec světa (2016), zapláčeme si nad nešťastnou láskou ve snímku Dej mi své jméno (2017), který získal Oscara za nejlepší adaptovaný scénář, v psychologickém thrilleru si zopakujeme, že Chlapi nepláčou (2017) a na konci měsíce zasvitne světlo na konci tunelu ve finském snímku Druhá strana naděje (2017).

Zeď Johnna Lennona aneb Filmy, které musíte slyšet v červenci ukáže dny Nicka Cavea (Nick Cave: 20.000 dní na Zemi, 2014), zpěvačku legendární kapely Velvet Underground (Nico, 1988, 2017), největší rockovou hvězdu 70. let (Pátrání po Sugar Manovi, 2012) a bluesového krále Erica Claptona (stejnojmenný film z roku 2017).

V srpnu se díky filmovému bloku Čínská zeď aneb Velkofilmy s vůní východu podíváme na honosné snímky asijské produkce či filmy s asijskou tematikou. Nad létem se stahuje železná opona je podtitul filmového bloku Berlínská zeď. V září tak zavítáme do šedivé doby, kdy se pomalu hroutil komunistický režim.

V květnu, červnu a červenci začíná projekce v 21:30, v srpnu a září pak v 20:30. Vstupné je zdarma. Před promítací zdí bude k dispozici přibližně 80 míst k sezení. Občerstvení zajistí bar MeetFactory.

Program Letní kino Zeď

květen a červen:

Zeď nářků aneb Jediné oko nezůstane suché

  1. 6. Je to jen konec světa (2016)
  2. 6. Dej mi své jméno (2017)
  3. 6. Chlapi nepláčou (2017)
  4. 6. Druhá strana naděje (2017)

červenec:

Zeď Johna Lennona aneb Filmy, které chcete slyšet

  1. 7. Nick Cave: 20000 dní na Zemi (2014)
  2. 7. Nico, 1988 (2017)
  3. 7. Pátrání po Sugar Manovi (2012)
  4. 7. Eric Clapton (2017)

srpen:

Čínská zeď aneb Velkofilmy s vůní východu

Bližší program brzy

září:

Berlínská zeď aneb Nad létem se stahuje železná opona

Bližší program brzy

Více informací:

Program a aktuální informace.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit